Інфекція коронавируса привела до загибелі більше 3000 чоловік, перетворившись в глобальну пандемію. Для того щоб уберегтися від зараження, зберегти своє життя і здоров’я, необхідно дотримуватися певних правил і заходів профілактики.
Особливості захворювання
За інформацією, наданою Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом: при кашлі або чханні. З цієї причини експерти рекомендують носити захисні маски і дотримуватися дистанції при спілкуванні з іншими людьми, наближаючись ним не більше, ніж на метр
Рекомендації для індивідуального захисту від вірусу від ВООЗ
Якщо дотримуватися простих правил і гігієнічних норм, можна мінімізувати ймовірність зараження коронавірусом. Для цього необхідно:
- Обмежити контакти з оточуючими. Перебуваючи в громадських місцях, не підходити до чхати або кашляючих людям на відстань 1-2 метри, щоб уникнути випадкового вдихання крапель, що виділяються з носа, ротової порожнини зараженої людини.
- Як можна частіше мити руки, обробляти їх антисептиками, спиртовмісними засобами для знищення хвороботворних збудників, які можуть бути присутніми на шкірних покривах. В обов’язковому порядку слід проводити дану процедуру після контактів з іншими людьми, походів в магазин, аптеку, відвідування вулиці.
- Піддавати їжу ретельній термічній обробці (особливо це правило стосується м’яса, яєць, риби).
- Уникати спілкування з дикими і домашніми тваринами, людьми, що мають виражені ознаки захворювання, подібні з грипом або застудою.
- При чханні або кашлевому синдромі необхідно прикривати ротову порожнину, використовуючи для цих цілей одноразові гігієнічні серветки.
- Впродовж дня намагатися якомога рідше торкатися до губ, рота, очей і носа. Саме на руках може бути присутнім вірус, який через зорові органи або дихальну систему проникне в організм, спровокувавши зараження.
- Ретельно дотримуватися рекомендацій медичних фахівців.
Дуже важливо уважно ставитися до власного здоров’я і при появі таких насторожують симптомів, як кашель, гарячковий стан, слабкість і нездужання, утруднення дихальної функції, негайно звертатися за професійною медичною допомогою, не займаючись самолікуванням і довіривши здоров’я фахівцям.
Рекомендації Червоного Хреста і МОЗ України
Для профілактики зараження коронавірусів перед кожним виходом на вулицю рекомендується надягати спеціальну маску, яка щільно прилягає до обличчя, що закриває ніс, підборіддя і ротову порожнину. Після взаємодії з сільськогосподарською худобою або тваринами обов’язково мити руки з милом або ж обробляти їх антисептичним розчином.
Рекомендації від Ради національної безпеки та оборони України
Крім перерахованих вище профілактичних заходів, РНБО рекомендує:
- Обробляти різні поверхні, побутові предмети хімічними, дезінфікуючими засобами, що знищують збудника коронавируса (хлором, етаноловим спиртом, кислотою оцтовою, хлороформом, різними розчинниками, білизною).
- При ознаках захворювання не застосовувати самовільно медикамент противірусної дії. Антибіотики при даній інфекції абсолютно неефективні і лише завдають шкоди організму. Противірусні ж препарати також не допомагають уберегтися від зараження.
Отримати нову, актуальну інформацію, що стосується профілактики коронавируса, можна на офіційному сайті ВООЗ або ж МОЗ України.