Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Інфекція коронавируса привела до загибелі більше 3000 чоловік, перетворившись в глобальну пандемію. Для того щоб уберегтися від зараження, зберегти своє життя і здоров’я, необхідно дотримуватися певних правил і заходів профілактики.

Особливості захворювання

За інформацією, наданою Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом: при кашлі або чханні. З цієї причини експерти рекомендують носити захисні маски і дотримуватися дистанції при спілкуванні з іншими людьми, наближаючись ним не більше, ніж на метр

Як убезпечитися від коронавируса?

Рекомендації для індивідуального захисту від вірусу від ВООЗ

Якщо дотримуватися простих правил і гігієнічних норм, можна мінімізувати ймовірність зараження коронавірусом. Для цього необхідно:

  1. Обмежити контакти з оточуючими. Перебуваючи в громадських місцях, не підходити до чхати або кашляючих людям на відстань 1-2 метри, щоб уникнути випадкового вдихання крапель, що виділяються з носа, ротової порожнини зараженої людини.
  2. Як можна частіше мити руки, обробляти їх антисептиками, спиртовмісними засобами для знищення хвороботворних збудників, які можуть бути присутніми на шкірних покривах. В обов’язковому порядку слід проводити дану процедуру після контактів з іншими людьми, походів в магазин, аптеку, відвідування вулиці.
  3. Піддавати їжу ретельній термічній обробці (особливо це правило стосується м’яса, яєць, риби).
  4. Уникати спілкування з дикими і домашніми тваринами, людьми, що мають виражені ознаки захворювання, подібні з грипом або застудою.
  5. При чханні або кашлевому синдромі необхідно прикривати ротову порожнину, використовуючи для цих цілей одноразові гігієнічні серветки.
  6. Впродовж дня намагатися якомога рідше торкатися до губ, рота, очей і носа. Саме на руках може бути присутнім вірус, який через зорові органи або дихальну систему проникне в організм, спровокувавши зараження.
  7. Ретельно дотримуватися рекомендацій медичних фахівців.

Дуже важливо уважно ставитися до власного здоров’я і при появі таких насторожують симптомів, як кашель, гарячковий стан, слабкість і нездужання, утруднення дихальної функції, негайно звертатися за професійною медичною допомогою, не займаючись самолікуванням і довіривши здоров’я фахівцям.

Рекомендації Червоного Хреста і МОЗ України

Для профілактики зараження коронавірусів перед кожним виходом на вулицю рекомендується надягати спеціальну маску, яка щільно прилягає до обличчя, що закриває ніс, підборіддя і ротову порожнину. Після взаємодії з сільськогосподарською худобою або тваринами обов’язково мити руки з милом або ж обробляти їх антисептичним розчином.

Рекомендації від Ради національної безпеки та оборони України

Крім перерахованих вище профілактичних заходів, РНБО рекомендує:

  1. Обробляти різні поверхні, побутові предмети хімічними, дезінфікуючими засобами, що знищують збудника коронавируса (хлором, етаноловим спиртом, кислотою оцтовою, хлороформом, різними розчинниками, білизною).
  2. При ознаках захворювання не застосовувати самовільно медикамент противірусної дії. Антибіотики при даній інфекції абсолютно неефективні і лише завдають шкоди організму. Противірусні ж препарати також не допомагають уберегтися від зараження.

Отримати нову, актуальну інформацію, що стосується профілактики коронавируса, можна на офіційному сайті ВООЗ або ж МОЗ України.

Оцените материал
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 27.03.2020
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа