Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

За умови тотального дефіциту антисептичних засобів і захисних медичних масок фахівці дають ряд рекомендацій, дотримання яких допоможе вберегтися від зараження коронавірусом власними силами.

Як приготувати антисептичний засіб в домашніх умовах?

Дефіцит дезінфікуючих засобів відзначається практично у всіх країнах, які зіштовхнулися з епідемією коронавірусу. Виробники планують запустити масовий випуск антисептиків, однак для цього буде потрібна певна кількість часу. Тому на сьогоднішній день оптимальним варіантом вирішення проблеми є виготовлення дезінфікуючих засобів самостійно в домашніх умовах. Необхідні компоненти можна і зараз вільно придбати в будь-якій аптечній мережі.

Для приготування антисептика необхідно з’єднати 40 мл перекису водню, 15 мл гліцерину, 830 мл медичного етилового спирту і розбавити суміш чистої, кип’яченою водою. Даний засіб характеризується наявністю яскраво виражених антибактеріальних, дезінфікуючих властивостей, але має вкрай різкий і неприємний запах, усунути який можна за допомогою декількох крапель ароматного ефірного масла.

Далі ємність з розчином необхідно щільно закрити і залишити для настоювання на 1,5 доби. Потім засіб рекомендується розлити в невеликі, зручні флакони і завжди тримати при собі.

Як самим захиститися від коронавируса?

Однак і при використанні антисептиків необхідно дотримуватися межі розумного. Надмірно часте застосування дезінфікуючих засобів з підвищеним вмістом спирту в складі призводить до пересушування шкірних покривів рук. В результаті на руках утворюються мікротріщини через які в організм можуть проникати хвороботворні збудники.

Крім того, фахівці рекомендують просто ретельно мити руки з милом, якщо є така можливість. Користуватися антисептичними засобами доцільно при відвідуванні громадських місць, зміні роду діяльності, зіткненні з предметами і поверхнями, які можуть бути потенційно заразними.

Особливої обережність варто дотримуватися при використанні антисептичних спреїв, призначених для дезінфекції дихальних шляхів. При зловживанні даними засобами можна пошкодити слизові оболонки носових ходів, гортані, ротової порожнини, що також підвищує ймовірність інфікування організму.

Як вирішити питання з медичними масками?

Фахівці відзначають, що найбільш ефективний спосіб захисту і профілактики коронавірусу – це використання спеціальних медичних масок. Оскільки зараз знайти їх на аптечних прилавках практично неможливо, вийти з ситуації можна пошивши маски самостійно. Для цих цілей можна використовувати бинт, марлеву тканину, в крайньому випадку підійдуть різні хустки, шарфи, бандани, що прикривають ніс та ротову порожнину.

Як самим захиститися від коронавируса?

На думку фахівців, навіть такі саморобні маски та їх альтернативні варіанти вберігають від попадання в область дихальних шляхів слини і мокротиння зараженої людини, що виділяються нею при чханні, кашлі. Крім того, використання масок дозволяє захистити обличчя від контактів з руками, що також в значній мірі зменшує ймовірність потенційного зараження коронавірусом. Користуватися масками рекомендується при кожному виході на вулицю, відвідуванні громадських місць, аптек, магазинів, при контактах з іншими людьми.

Додаткові рекомендації

Знизити ризики захворюваності дозволяє регулярне проведення вологого прибирання в приміщенні та вільний доступ свіжого повітря. Фахівці рекомендують провітрювати всі кімнати в квартирі не рідше одного разу на протязі години. Якщо погодні умови дозволяють, то кватирку найкраще тримати відкритою цілодобово.

Будь-які предмети, принесені з вулиці, включаючи продукти, придбані в магазині, необхідно ретельно мити чистою водою. Окрему увагу слід приділити корекції способу життя. Ліків, що дозволяють уникнути зараження коронавірусом, не існує. Єдиний помічник в боротьбі з небезпечною інфекцією – це імунна система.

Важливо подбати про зміцнення імунітету, звернути увагу на свій раціон харчування. Фахівці настійно радять максимально обмежити вживання кондитерських виробів, цукру, випічки, солі, послаблюючих імунітет.

Основу раціону повинні складати багаті рослинною клітковиною фрукти і овочі, риба і морепродукти, які містять в собі цінні амінокислоти. Дуже корисний для імунітету вітамін С, що міститься в цитрусових, капусті, петрушці.

Важливо також відмовитися від шкідливих звичок і повноцінно висипатися, відводячи на сон не менше 6 годин на день. Лікарі рекомендують тримати свої емоції під контролем і не піддаватися паніці, оскільки стреси, психоемоційні потрясіння вкрай негативно позначаються на всьому організмі і зокрема імунній системі.

Оцените материал
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 27.03.2020
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа