Запійний алкоголізм – це стан людини, який відрізняється нездатністю алкоголіка відмовитися від постійного прийому спиртного протягом довгого часу. Якщо залежний вживає алкоголь більше доби, то це можна сміливо відносити до запою. Подібний стан притаманний алкоголікам на другій стадії залежності. При запої відбувається сильне отруєння токсинами, оскільки людський організм вже не в змозі самостійно переробляти і виводити продукти розпаду етанолу.
Якщо своєчасно не вивести людину із запою, то наслідки можуть бути досить тяжкими. Погіршується функціонування систем внутрішніх органів, порушується надходження крові в головний мозок, завдається сильний удар по роботі печінки і нирок. В результаті це може привести до інфаркту або інсульту.
Виведення з запою в клініці
Під дією алкоголю протягом декількох днів і більше психіка залежного поступово змінюється. Головним завданням для хворого стає знаходження ще однієї пляшки, що цілком виключає контроль над проблемою. Людина обриває зв’язки з близькими, вже не надає значення клятвам назавжди кинути пити, перестає ходити на роботу. А якщо і приходить на робоче місце, то частенько починає випивати ще і там.
У запійному стані може проявлятися депресивність. Якщо алкоголік сам спробує кинути пити, то у нього розвивається синдром відміни зі значними розладами психіки та фізичного стану. Також через кілька днів після припинення прийому алкоголю може виникати алкогольний делірій, галюциноз і параноїд. В такому випадку необхідно проводити екстрене виведення з запою. У клініці фахівці надають наступну допомогу хворому:
- Детоксикація – усунення алкогольної інтоксикації, виведення з організму токсичних продуктів розпаду алкоголю. Пацієнту вводяться препарати не тільки для видалення шкідливих речовин з крові, але і ліки для підтримки основних функцій організму.
- Усунення абстинентного синдрому. Під час похмілля значно погіршується фізичне самопочуття людини, що не дозволяє залежному самостійно припинити використання спиртних напоїв. Також на даному етапі мінімізуються порушення в організмі, які спровоковані тривалим запоєм.
- Загальна реабілітація алкоголіка. На цьому етапі крім усунення соматичних захворювань також проводиться усунення психологічних розладів. Останні відхилення можуть бути викликані одиничним запоєм або тривалою алкогольною залежністю.
Найкраще проводити виведення з тривалого запою в стаціонарних умовах, правда ціна виведення з запою буде дорожче разового виклику лікаря додому. Але якщо людина пройде повне лікування в клініці, то у неї є всі шанси на повне одужання від алкоголізму.
Виведення з запою з виїздом фахівців
Запій негативно позначається на психіці та організмі хворого, але не менше страждають близькі залежного. Найчастіше родичі застосовують народні методи для усунення залежності, але краще довіритися людям з медичною освітою. Медикаментозне лікування від алкоголізму можна проводити в стаціонарі або ж здійснювати виведення з запою на дому.
Це найбільш оперативний, але не менш трудомісткий спосіб. Лікар з клініки привозить з собою всі необхідні препарати для лікування та медичне обладнання. З організму залежного виводяться всі токсини і проводяться необхідні лікувальні маніпуляції. При необхідності вводяться заспокійливі, протисудомні медикаменти і судинорозширювальні засоби. Потім слід зняти абстинентний синдром за допомогою психотропів і седативних медикаментів.
Як правило, лікар викликається в тому випадку, коли потрібна екстрена допомога. В інших випадках оптимальним варіантом стане лікування алкоголізму з гарантією в спеціалізованій наркологічній клініці, де пацієнту допоможуть відновити не тільки фізичне здоров’я, але і проведуть психологічну реабілітацію. Тому на дому можна проводити тільки першу стадію лікування – детоксикацію, і частково другу – усунення абстинентного синдрому. Це обумовлюється тим, що в домашніх умовах неможливо діагностувати супутні захворювання і психологічні розлади, а також провести необхідні процедури для повного одужання і захистити від повторення запою.
Лікування запійного алкоголізму
До запійного алкоголізму не варто ставитися байдуже. Негативні наслідки для фізичного здоров’я і психічного стану можуть проявитися в найближчому майбутньому. Самому пацієнтові було б зручніше, щоб купірування симптомів відбулося на дому. Але в деяких випадках це може тільки погіршити ситуацію і загострити захворювання, хворий може абсолютно спокійно повернутися до алкоголю.
У разі запійного алкоголізму не варто зволікати з лікуванням. Якщо одного з ваших близьких наздогнала така біда, то провести медикаментозне виведення з запою в Києві та інші відновлювальні лікувальні процедури можливо в наркологічній клініці «Реванш». Фахівці реабілітаційного центру зроблять все можливе, щоб залежний назавжди позбувся згубної пристрасті і зміг жити повноцінним життям.