Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Лікування героїнової залежностіГероїн володіє дуже сильним болезаспокійливою дією, після його прийому людина відчуває ейфорію і відчуття повної задоволеності. Досить людині три-чотири рази спробувати його, і вона вже не в силах відмовитися від героїну, оскільки наркотик викликає швидке звикання і змушує наркомана кожен день збільшувати дозу. Героїн завойовує чільне місце в житті індивідуума, і людина забуває про здоровий глузд і повністю потрапляє під вплив наркотичної речовини. У багатьох людей, які зіткнулися з героїнової наркоманією, опускаються руки, і вони не вірять, що лікування від героїну можливо.

Героїнові наркомани, як свідчить статистика, не живуть довго, вони буквально спалюють себе за кілька років, перетворюючись в справжніх зомбі, у яких на думці тільки одна думка – де отримати нову дозу. Без спеціалізованої та комплексної допомоги медиків, сильного бажання самої людини побороти героїнову залежність, а також без підтримки родичів і близьких людей неможливо побороти цю хворобу.

Як визначити ознаки героїнової залежності

Оскільки організм практично відразу звикає до наркотику, то важливо при перших ознаках визначити і розпізнати початок залежності, щоб не запустити хворобу. З вживанням перших доз залежність залишає відбиток на фізичному і психологічному стані. За зовнішнім виглядом можна виділити наступні симптоми, які проявляються через пару годин після ін’єкції героїну:

 • зіниці звужені або розширені, вони не реагують на різкі зміни освітленості;
 • блискучі очі, ейфоричний стан;
 • апетит відсутній тривалий час з наступною втратою ваги, порушення сну;
 • перепади емоційного настрою, прояв агресії без мотиву, знервований стан;
 • героїн в великому дозуванні може викликати загальмовані, пасивні реакції, бажання усамітнитися на тривалий час;
 • синці під очима, блідий колір шкіри на обличчі;
 • тембральні зміни в голосі (з’являється гугнявість);
 • байдуже ставлення до проблем і турбот близьких;
 • зниження імунітету;
 • сліди від недавніх ін’єкцій на венах.

Змінюється звичний спосіб життя людини. У неї пропадає інтерес до занять, які її раніше захоплювали. Оскільки вартість героїну досить висока, то в будинку можуть пропадати гроші або цінні речі. Все це має стати тривожним сигналом для того, щоб почати лікування.

Стадії розвитку героїнової залежності

Звикання до героїну виникає швидко: досить 3-4 ін’єкцій і людина вже повністю залежна від наркотику. Процес розвитку хвороби проходить кілька стадій.

Перший, так званий «Золотий рік», – етап, якому характерно наполегливе бажання індивідуума вжити героїн для того, щоб випробувати ейфоричний стан, відчути байдуже ставлення до зовнішніх чинників. У разі, коли немає чергової дози, людина відчуває психологічний дискомфорт.

Лікування героїнової залежностіПродовжуючи приймати героїн, залежний вступає в наступну стадію, коли він вже не отримує від наркотику очікуваних емоцій, оскільки організм виробляє толерантність до його впливу. Щоб домогтися бажаного стану, потрібно постійно підвищувати дозу. Зміни в психічному стані стають явними. Всі думки наркомана спрямовані на одну метузнайти дозу. В такому стані людина здатна порушити закон, тільки б отримати можливість придбати героїн. Виявляються ознаки абстинентного стану (синдрому відміни): порушення сну, емоційна нестабільність.

Після цього настає остання третя стадія – ломка, що стає постійним станом. Тепер залежний шукає наркотик не для того щоб отримати так званий кайф, а для того, щоб позбутися від хворобливої ​​героїнової ломки.

Зовнішні симптоми прояву героїнової ломки:

 • Пригнічений стан, зіниці сильно розширені, сльозоточивість і нежить.
 • Підвищення потовиділення, озноб, знижується температура тіла.
 • Больові відчуття в м’язових тканинах, виникнення в кінцівках судом. Наркоман метається, не знаходячи собі місця. Медики називають такий стан істероїдним.
 • Болі в області живота, діарея.
Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Як проходить лікування від героїнової наркоманії

Порушення в організмі від впливу героїну дуже серйозні. Тому лікування від героїну має пройти кілька етапів:

 • Виведення з організму токсинів (детоксикація).
 • Психологічна робота з пацієнтами.
 • Допомога в адаптації (ресоціалізація).

Детоксикацію проводять для того, щоб вивести з організму отруйні речовини розпаду наркотика. Для цього хворий повинен лікується в клініці, де під пильним наглядом медиків проводиться курс детоксикації медикаментозними препаратами. Впоратися з залежністю в домашніх умовах неможливо, оскільки потрібно ізолювати хворого від звичайного середовища, тому правильним рішенням буде звернутися в наркодиспансер або клініку. Намагатися зняти залежність вдома та самостійно проводити лікування наркоманів , детоксикацію загрожує летальними наслідками.

Лікування героїнової залежностіДалі йде психологічна реабілітація. Психологи на тренінгах та консультаціях проводять внутрішньоособистісну роботу. Також проводиться групова реабілітаційна психотерапія, робота з рідними і близькими залежного для того, щоб створити правильну поведінкову лінію, спрямовану на допомогу і підтримку. Пацієнт звик жити в полоні примарних задоволень, постійно відчувати штучне щастя і йому важко звикнути до реального життя, і справжні людські радості здаються йому прісними і незначними. Завдання фахівців – зруйнувати цей міф, змінити світогляд залежного про життя без наркотику.

Виліковна героїнова наркоманія? Звісно так. Разом з досвідченими фахівцями, озброєними знаннями і перевіреними методами лікування, за підтримки рідних і близьких людей знову повернеться до повноцінного життя.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 18.07.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа