Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Поняття токсикоманія включає в себе зловживання всілякими хімічними або біологічними препаратами. Такого роду препарати викликають почуття сп’яніння наркотичного плану, але до розряду наркотиків не відносяться. Вдихання отруйних парів клею і лакофарбових сумішей поступово викликає звикання і вимагає лікування. Токсикоманія найбільш поширена в середовищі підлітків.
На вдихання отруйних парів мозок реагує галюцинаціями, схожими на барвисті сни. Саме за це причини найбільш схильні до токсикоманії діти з неблагополучних сімей схильні до депресій. Токсикоманія для них стає своєрідним відходом від гнітючої дійсності і вихід з депресивного стану. Іноді токсикоманія страждають і цілком благополучні діти, які потрапляють під поганий вплив.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Токсикоманію дуже складно діагностувати.

Отруйні речовини виводяться з організму протягом 4-5 годин. І виявлення його стає проблематичним.
Визначити токсикомана можливо за непрямими принципам, а саме:

  • розширені зіниці,
  • сухість у роті,
  • нудота
  • спрага
  • сильний головний біль.

Також у токсикоманів зі стажем спостерігається підвищена нервозність, збудливість і деяка дезорієнтація в просторі. Токсикоман різко втрачає вагу. При тривалому прийнятті препаратів у людини можуть спостерігатися розлади слуху їй починає
здаватися, що слова двояться і це викликає невротичні і істеричні зриви. Поступово починає випадати волосся, і спостерігається ламкість кісток, псуються зуби. Це обумовлено поганим засвоюванням кальцію і вимиванням його з кісток залежного. Визначити медичним шляхом хворого токсикоманією можливо тільки в одному випадку якщо пацієнт потрапляє в клініку з симптомами сильного отруєння токсичними речовинами.

Розділяють кілька видів токсикоманії:

  • Токсикоманія, викликана отруйними речовинами, присутніми в бензині – бензол, ксилол, толуол
  • Ацетонова токсикоманія;
  • Токсикоманія клеєм;
  • Токсикоманія розчинниками.

Лікування токсикоманії вимагає лікування в спеціалізованій клініці під наглядом лікаря-нарколога. Пацієнту, що зіткнувся з токсикоманією, потрібно не тільки лікування, але і реабілітація. На ранніх стадіях згубну пристрасть побороти простіше, але чим важче стадія отруєння, тим складніше боротися з причиною та наслідками вживання токсичних речовин.
Лікування наркозалежності проводиться в умовах стаціонару. Першим етапом є очищення організму способом інтоксикації організму, а потім в роботу включаються психологи. Їх завдання вивести пацієнта зі стану залежності. Стабілізувати стан хворого і налаштувати на одужання. Пацієнту необхідна реабілітація і соціалізація. Токсикомани, які беруть отруйні речовини часто дезорієнтовані і не уявляють життя без отруйної речовини. В силу того, що токсикомани здебільшого підліткового віку, до них необхідний, певний підхід. Їм складно повернутися до нормального життя і впоратися з важкими ситуаціями. Завдання реабілітаційного центру допомогти підлітку повернутися до здорового життя і відмовитися від прийняття речовин в подальшому. Підлітки легко потрапляють під чужий вплив і в силу обставин їм складно відповісти відмовою, якщо їм пропонують наркотичні, токсичні речовини. У реабілітаційному центрі вони вчаться виходити зі складних ситуацій. Вчитися відмовлятися від першої дози. І жити здоровим життям.

Дуже важливим є профілактика токсикоманії. Важливо проводити роз’яснювальні бесіди в середовищі підлітків, в школах. Підліткам важливо знати те, наскільки руйнівні для організму токсичні речовини, і до яких наслідків може призвести вдихання токсинів. Варто придивлятися до підлітків. Хворобу легше лікувати на самому початку вживання.

 

Оцените материал
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 05.12.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа