Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Успешное лечение героиновой зависимостиПримусове лікування від наркоманії є бажанням родичів або близької людини надати залежному необхідну для цього допомогу. Багато наркоманів не вважають себе хворими, а вже тим більше не дають свою згоду на лікування залежності. Причому хворий це робить ненавмисно. Все полягає в тому, що залежність від психотропних речовин супроводжується досить потужним емоційним синдромом, що є її основною особливістю, яка ефективно блокує усвідомлення того, що хвороба насправді є.

Багато наркоманів відмовляються від лікування через банальний страх перед:

  • Відсутністю відчуттів. Під час дії наркотику людина не відчуває болю, докорів сумління, знаходиться в постійному хорошому стані. А як тільки ефект від психотропу закінчується починається депресія, біль, відчуття самотності, що змушує прийняти нову дозу.
  • Ломкою. Стан абстиненції провокує серйозний фізичний дискомфорт, який супроводжується сильними болями. У той же час зростає агресія, роздратування. Наркоман вважає, що цей процес триватиме вічно і його можна зупинити тільки прийняттям нової дози.
  • Відстороненням від звичного середовища. Наркоману важко позбутися нездорового оточення, його єдиною метою є пошук наркотику, оскільки тільки в цьому суспільстві він відчуває себе своїм, що його приймають тільки там.

Наркоман має схильність занадто применшувати свої проблеми, при цьому він абсолютно не пов’язує їх з прийомом наркотиків. Залежний не в змозі самостійно оцінити рівень ризику і прийняти рішення піти в клініку, тому йому на допомогу повинні прийти близькі і рідні люди, яким небайдужа його доля.

 

Як вилікувати наркомана без його згоди

Принудительное лечение от наркомании

Закон про примусове лікування від 15.02.1995 року підтверджує, що людина, яка визнана в судовому порядку залежною від психотропних речовин і продовжуюча приймати поверхнево-активні речовини, яка не має наміру лягати на лікування наркотичної залежності та становить загрозу для оточуючих, повинна відправлятися на реабілітацію без її згоди, якщо хто-небудь з родичів звернутися в суд. Найчастіше дана медична допомога в примусовому порядку виявляється без звернення до вищих органів судової влади.

Даний вид реабілітації залежного  передбачає посилену роботу психологів з виробленням мотивації у пацієнта, без його споконвічного бажання приймати будь-яку участь в терапії. Різноманітна кількість методів має назву «інтервенція». Вони необхідні, щоб людина сама захотіла вилікуватися. Психотерапевти прагнуть продемонструвати можливе здорове життя без згубного впливу психотропних речовин. Дані методи відрізняються тим, що вони не характеризуються жорстким тиском на психіку. Психологи не змушують людину змінюватися проти волі, вони переконують її в потрібності цих змін за допомогою показу ілюзорного небезпечного сьогодення.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Примусове лікування від наркозалежності

Примусове лікування наркозалежних грунтується на мотиваційних бесідах, які можуть здійснюватися як в стінах реабілітаційного центру, так і вдома у залежного. Їх основна мета – розвинути бажання у наркомана почати позитивні зміни у своєму житті і подальшу його згоду на позбавлення від згубної пристрасті. Велику роль в побудові мотивації також відіграє сім’я хворого. Психотерапевти дають наступні поради близьким:

  • не варто підтримувати можливості прийому наркотиків – давати кошти, віддавати за наркомана борги, вирішувати проблеми з поліцією;
  • потрібно визначити, чому людина стала залежною, відшукати інформацію про хвороби та м’яко вказувати хворому на ознаки наркоманії;
  • зайняти тверду позицію по відношенню до прийому наркотиків, при цьому не потрібно відкидати хворого як особистість та дорогого члена сімейства;
  • намагатися замінити нездорову компанію на нове суспільство, яке не має залежності, часто займати хворого заняттям, що цікавлять та корисні для хворого;
  • невпинно переконувати наркомана піти за допомогою до фахівців, але робити це розважливо і без погроз;
  • проконсультуватися у професійних психологів, наркологів з питання побудови відносин з залежним членом сім’ї.

Також при приміщенні хворого на лікування без його згоди спільно зі способами інтервенції психологи працюють з близькими людьми наркомана для вироблення способу подальшої побудови відносин, взаємодії з пацієнтом, щоб виключити подальші рецидиви.

 

Примусове лікування наркоманії в Києві

Примусове лікування наркоманії в Україні здійснюється в багатьох клініках, зокрема в реабілітаційному центрі «Реванш». Тут пацієнти отримують всю необхідну медикаментозну і психологічну допомогу від професійних фахівців. Лікування без згоди пацієнта не передбачає тиск і тим більше ні в якому разі не насильство. Крім переконань пацієнта піти на терапію, йому пояснюються методи реабілітації, умови і суть лікування.

Для кожного хворого підбирається індивідуальна схема реабілітації, але більший упор робиться на вироблення мотивації до одужання, щоб залежний зміг кинути прийом психотропних речовин ще за життя.

Оцените материал
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 19.07.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа