Алкоголізм – серйозна проблема сучасного суспільства. З кожним роком вік алкоголіків зменшується, наприклад, якщо років тридцять тому алкоголізмом страждали люди старше 50 років, то зараз алкоголіками стають в 20-30 років.
Як правило, підлітки, надивившись сучасних фільмів, вважають, що випити – це круто. Таким чином вони прагнуть довести суспільству свою оригінальність, виділиться з нього, однак це призводить до дуже сумних наслідків. Алкоголізм у дорослих людей найчастіше розвивається на тлі постійних стресів, що провокує їх приймати спиртне для полегшення душевних травм.
Небезпека алкоголізму полягає в психологічній, а потім і фізіологічній залежності, що швидко розивається. Через великі дози спиртного у людини порушується робота всього організму, це призводить до інфарктів, інсультів і розкладання печінки. Тому важливо почати лікувати алкогольну залежність як можна раніше, і хоча медики не рекомендують використовувати насильницьке лікування від алкоголізму, проте в деяких випадках це єдиний шанс врятувати життя алкоголіку.
Причини та стадії розвитку алкоголізму
Існує думка, що алкоголізм розвивається у людей, у яких слабка сила волі, але це не зовсім так. До складу алкогольних напоїв входить спирт. У процесі свого розпаду він отруює організм, порушуючи роботу всіх його систем. В результаті цього, людина не помічає, як втягується, що в підсумку призводить до поганого самопочуття, поліпшення якого настає тільки після чергової дози алкоголю. Однак непоправні зміни в організмі поступово приводять до летального результату.
Якщо людина не усвідомлює проблему, що склалася і відмовляється проходити реабілітацію, то проводиться лікування від алкоголізму без згоди хворого.
Сьогодні виділяють кілька стадій алкоголізму:
- Перша стадія, це коли людина починає часто влаштовувати посиденьки і вживати спиртні напої, однак коли немає випивки, вона не п’є. На даному етапі відучити від алкоголю досить просто, потрібно чимось зайнятися, наприклад: почати ходити в тренажерний зал, басейн або захопитися іншим хобі, щоб не було вільного часу. Поступово залежність пройде сама по собі. Якщо хворий не зробить добровільний вибір в напрямку здорового способу життя, то його хвороба почне прогресувати.
- На другій стадії розвитку хвороби людина не залишаює думки про спиртне, навіть під час роботи, він думає про те, щоб прийти додому і пропустити келишок свого улюбленого напою. На даному етапі крім психологічної потреби починає розвиватися фізіологічна залежність.
- Третя стадія алкоголізму обтяжується наявністю ломки через сильно розвинену фізіологічну залежність. Після застілля людина починає йти в запої, у неї втрачається сенс до життя, проявляється агресія. В такому випадку необхідно викликати нарколога, а в разі відмови хворого від госпіталізації почати лікувати алкоголіка примусово.
- Найнебезпечнішою є четверта стадія алкоголізму. У хворого починає розвиватися цироз, нирки перестають виконувати свою функцію, починаються напади агресії і епілепсії, порушується ритм серця, погіршується кровообіг, що в підсумку призводить до смерті. На даному етапі врятувати життя алкоголіку допоможе госпіталізація в медичний заклад.
Лікування від алкоголізму без згоди хворого часом виявляється єдиним шансом повернути людину до нормального способу життя. Однак відсутність бажання одужати, може привести до рецидиву. Тому в клініках з важкими хворими проводять ретельну роботу психологи, направляючи їх думки в потрібне русло і змушуючи хворого назавжди відмовитися від розпивання алкоголю.
Як змусити алкоголіка кинути пити
Змусити алкоголіка відмовитися від спиртного неможливо, поки він сам цього не захоче. Якщо тиснути на хворого з боку, то це призведе до скандалів і агресії, в пориві злості він може навіть вбити близьку людину. В інших випадках алкоголіки стають більш замкнутими, вони можуть йти з дому і пропадати по кілька днів зі своїми друзями, розпиваючи алкоголь.
Умовити пройти реабілітаційний курс допоможе тільки досвідчений нарколог і психолог, як правило, до думки своїх рідних людей алкоголіки не дослухаються.
У важких випадках алкоголізму, часом єдиним варіантом залишається виклик нарколога з клініки, який забере хворого на примусове лікування за згодою рідних його людей.
Примусове лікування алкоголізму в Києві
Примусове лікування алкоголіків відбувається в кілька етапів:
- За допомогою медикаментів хворого виводять з похмільного синдрому, полегшуючи стан ломки, виводять з організму токсини і нормалізують емоційний стан.
- Після повного обстеження організму хворого призначається курс лікування для відновлення роботи внутрішніх органів.
- Психолог і психотерапевт проводять індивідуальні та групові заняття, на яких дозволяють людині розкритися і усвідомити свої помилки, налаштувавши її на повне одужання.
- Період реабілітації включає спілкування з колишніми алкоголіками, дозволено відвідування близьких людей, хворого виводять в громадські місця. Реабілітація вкрай важлива для закріплення отриманого результату, так як вчить хворого справлятися зі стресовими ситуаціями, не вдаючись до спиртного.
У деяких випадках пацієнтам вводять під шкіру спеціальний препарат, що реагує на спиртне, викликаючи сильну нудоту і блювоту, що провокує у хворого розвиток відрази до алкоголю. Метод підшивки використовується в основному в примусових методах лікування, щоб пацієнт не зміг вжити алкоголь в таємниці.
Також в клініці передбачена фізіотерапія, відвідування басейну і тренажерного залу, а комфортні палати, затишний дворик для прогулянок і уважний персонал дозволяють хворим не відчувати себе ущемленими і кинутими, що тільки прискорює процес одужання.
Клініка примусового лікування алкоголізму
Медичний центр, проводячи примусове лікування алкоголізму, в своєму штаті має тільки кваліфікованих співробітників, готових надати необхідну допомогу пацієнтові в будь-який час доби. Строгий порядок, розклад дня дисциплінує пацієнтів і дозволяє їм швидше повернути форму.
Примусове лікування алкоголізму в Україні стає все більш популярним, так як часто алкоголіки не бажають проходити лікування і не визнають свою алкогольну залежність. Зіткнувшись в сім’ї з алкоголізмом, слід негайно звернутися в наш центр, де досвідчені медики допоможуть врятувати не лише життя хворому, але і допоможуть запобігти руйнування сім’ї.
Відзначимо, що в клініці психолог проводить заняття не тільки з пацієнтами, але і з близькими йому людьми, що дозволяє налагодити відносини і попередити рецидив хвороби. Адже після одужання розуміння близьких людей вкрай важливо для колишнього алкоголіка