Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Наркоманія – серйозна соціальна проблема, яка стосується кожного в нашому суспільстві. Від біди ніхто не застрахований, так як наркоманами стають не тільки з неблагополучних сімей алкоголіків, але і хлопці з цілком забезпечених сімей, де, як здається, все відмінно. Стати жертвою цієї напасті можуть і успішні люди з кар’єрою і влаштованим особистим життям. Нерідко наркоманії передує депресія або біполярні розлади, шизофренія та інші психічні відхилення.

Потрібно визнати, що наркоманія – це захворювання, яке потребує серйозного лікування і допомоги фахівців. Рідко коли людині навіть з силою волі вдається порвати із залежністю самостійно без кваліфікованої допомоги.Реабілітаційний центр Реванш

На жаль, наркотично залежна людина не в змозі визнати проблему і звернутися за допомогою самостійно. Тому завдання близьких людей – вчасно розпізнати тривожні симптоми і надати допомогу.

 

Ознаки наркотичної залежності

Коли людина починає вживати наркотики, змінюється не тільки її поведінка, але і структура особистості. Можна помітити, що людину різко перестали цікавити колишні захоплення, робота, хобі та навіть сім’я. Настрій апатії і пригніченості різко змінюється неадекватним підйомом, радістю і активністю. Наркомани часто рвуть колишні зв’язки – з друзями, приятелями, рідними, навіть йдуть із сім’ї або надовго пропадають.

На противагу цьому звідкись з’являються нові знайомі, яких ніхто раніше не бачив. У підлітків із залежністю на тлі гормональних змін в цьому віці симптоми особливо яскраві: дитина може грубіянити , грубити батькам і вчителям, по кілька днів сидіти вдома і не виходити зі своєї кімнати, у неї збивається графік дня – вночі не спить, а вдень спить.

Також може змінюватися стиль одягу, манера поводитися, мова, людина починає запускати себе в плані особистої гігієни. Напади агресії і злості, змінюються сльозливістю і апатичністю, людина часто бреше, шахраює, може красти і виносити речі навіть з дому рідних, при цьому в плані спілкування відгороджується від друзів і сім’ї. Часто наркомани різко втрачають у вазі, колір обличчя стає блідим і навіть землистим, зіниці постійно розширені або навпаки звужені. Навіть при наявності роботи людина може постійно позичати гроші і не в змозі пояснити, звідки такі витрати і що саме вона купує.

Звичайно, всі перераховані вище симптоми не обов’язково свідчать про виникнення проблем з наркотиками. Можливо, у людини депресія або є інші причини для таких кардинальних змін. У будь-якому випадку залишати це без уваги не можна.

 

Симптоми прийняття наркотиків різних видів

Зрозуміло, необхідно бити тривогу, коли ви помітили явні ознаки наркоманії – сліди від множинних ін’єкцій. Але наркотики бувають різні, і не завжди їх вводять внутрішньовенно. Все частіше заборонені речовини вдихають або вживають орально, тому виявити сліди на тілі неможливо. Нижче ми розглянемо найбільш поширені наркотичні речовини і те, як вони впливають на організм:

  • Гашиш і марихуана. Помилково вважаються нешкідливою «травичкою». За фактом впливають на організм дуже серйозно, особливо при регулярному вживанні. У людини різко підвищується апетит, може бути безпричинний сміх, пітливість, прискорений пульс, загострення нюху, дезорієнтація в просторі, сонливість. Вживання цих наркотиків може викликати тривалий сухий кашель.
  • Амфетаміни. Піднесений настрій, надлишок енергії, відсутність апетиту, розширені зіниці, безсоння – найпоширеніші симптоми. Якщо людина постійно вживає амфетаміни, у неї можуть бути носові кровотечі і затяжний катар.
  • Кокаїн. Стимулює розширення зіниць, загострення слуху та інших відчуттів, ейфорію.
  • ЛСД. Наркотики, що провокують галюцинації, пітливість, розширення зіниць, втрату відчуття часу і відстані, високий кров’яний тиск, параною.
  • Екстазі. Характерні симптоми – пітливість, підвищення кров’яного тиску і сильне серцебиття, зведення щелеп, сіпання очей, неадекватний збуджений стан або сильне необгрунтоване занепокоєння.
  • Галюциногенні гриби. Яскраво виражені симптоми отруєння галюциногенними грибами – відірваність від дійсності, галюцинації, сильний страх, розширені зіниці, різкі перепади настрою.
  • Героїн. Один з найнебезпечніших наркотиків, який, на жаль, стає доступним навіть підліткам. З симптомів передозування виражені: блювота, свербіж, звуження зіниць, сонливість.

Всі наркотики гублять організм – руйнують його зсередини, порушують роботу органів, знижують імунітет. Якщо ви побоюєтеся, що у вашого близького друга, чоловіка, дитини або родича з’явилася залежність від наркотиків, зверніться за допомогу – спеціалізована клініка лікування наркоманії в Києві працює з пацієнтами різного віку, застосовує сучасні методики, які ефективні і безпечні.

 

Допомога професіоналів в реабілітаційному центрі

Не варто поспішати з постановкою діагнозу – це доля лікаря. У нашому центрі працюють кваліфіковані наркологи і досвідчені психотерапевти, тому кожному пацієнту буде надана комплексна допомога. Якщо підтвердиться наркотична залежність, буде проведено комплекс заходів для зняття інтоксикації і пацієнту допоможуть позбутися від фізичної залежності. Якщо постраждали внутрішні органи, призначать супутнє лікування. Але найголовніше, що наркоману буде надана допомога для подолання психологічної залежності. Зняття ломки за допомогою медикаментів, полегшення стану, підтримка внутрішніх органів – все це необхідно і важливо, але якщо не допомогти людині сформувати нові життєві установки, все може початися заново.

У нашій клініці лікування проходить комплексно, пацієнту допомагають і наркологи, і психотерапевти, також проводяться заняття в групах. Такий підхід найбільш ефективний і приносить позитивні результати!

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 02.04.2019
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа