Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Індустрія виробництва наркотиків, незважаючи на всі вжиті різними країнами дії, зростає. Схеми їх поширення стають все більш витонченими. Все більше людей стикаються з наркотиками і залежністю, яку вони викликають. Процес лікування триває досить довго, а звикання до наркотиків і виникнення залежності від них відбувається досить швидко.

Ефективне лікування наркозалежності в сучасних наркологічних клініках відбувається завдяки сучасним методикам і препаратам, щоб допомогти пацієнтам повернутися до нормального повноцінного життя. Люди, що зіткнулися з залежністю прекрасно знають, наскільки складно відмовитися від наркотиків і відновити власне здоров’я.

Насвай як речовина, що викликає відчуття легкого наркотичного сп’яніння, відомий давно. Його собівартість невелика, що зумовило цінову доступність. Багато хто помилково вважає, що насвай не відноситься до наркотиків, однак він викликає залежність і є  наркотичним.

Насвай викликає відчуття легкого кайфу і не відноситься до важких наркотиків, але це зовсім не означає, що вживання даної речовини не завдає шкоди здоров’ю. Зовні він виглядає як дрібні зернятка або зелені кульки, відмінною рисою яких є неприємний смак і запах. Готують насвай в домашніх умовах. Для цього використовуються такі компоненти:

  • тютюн або махорка;
  • курячий послід або гашене вапно;
  • масла і компоненти різних рослин.

Вартість інгредієнтів і зумовила цінову доступність насваю . Іноді з метою поліпшити смакові характеристики наркотичної речовини в нього додають приправи.

Несвіжий насвай продається у вигляді коричневого порошку, свіжий – у вигляді зелених кульок. Сьогодні часто зустрічається в формі паличок, яка обумовлена пропусканням наркотичної маси через м’ясорубку. Фахівці давно стурбовані ступенем поширення цього наркотику і тим, що багато хто навіть не замислюються про його небезпеку, вважаючи просто розвагою і способом отримати легке сп’яніння. Простота виготовлення і доступна вартість стали головними причинами поширення насваю. Чимало людей його пробують, просто не замислюючись про наслідки.

 

Вплив на організм

Наркомани просто кладуть речовину в рот, що призводить до виникнення помутніння в очах і легкого запаморочення. Тривалість ефекту становить не більше 5 хвилин. Якщо ж випадково проковтнути крупинки речовини, це може стати причиною нудоти, блювоти, проносу. При вживанні даної наркотичної речовини виникає нікотинова залежність, аналогічна палінню тютюну.

В наші дні придбати насвай можна на ринку або в інших місцях. Як правило, така наркотична речовина стає вибором підлітків, які заради легкого сп’яніння готові ризикувати власним здоров’ям. Ускладнення бувають такі:

  • пітливість;
  • вегетативні порушення;
  • захворювання шлунка, кишечника,
  • непритомність,
  • онкологія.

Тимчасовий вплив наркотичної речовини

Якщо покласти насвай в рот, короткочасно він викликає такі відчуття, як печіння слизової, помутніння в голові, важкість у всіх частинах тіла, запаморочення, розслабленість м’язів, посилене слиновиділення. Ні в якому разі не варто пробувати поєднувати алкоголь з насваєм – наслідки можуть бути дуже непередбачуваними. Купуючи насвай , ніколи не можна бути точно впевненим, які саме інгредієнти були використані для його виготовлення, тому прогнозувати його вплив на тлі алкогольного сп’яніння неможливо.

Наслідки вживання наркотичної речовини

За статистикою, в 80% випадків у людей, які регулярно вживають насвай , розвивається онкологія шлунково-кишкового тракту і слизових рота. Через наявність в наркотичноій речовині екскрементів тварин при її вживанні можливе зараження різними інфекціями. Розвиток нікотинової залежності відбувається стрімко. Це призводить до того, що людина вже не в змозі самостійно позбавитися від згубної звички і потребує допомоги профільних фахівців.

Дія наркотику руйнує не тільки слизову оболонку рота, але і зуби. Тривалий прийом насвая є негативним і руйнівним для психіки людини. Він призводить до погіршення сприйняття навколишнього світу, пам’яті, уваги. Як і будь-який наркотичну речовину, насвай надає комплексну, руйнуючу організм дію.

Не варто думати, що нетривале сп’яніння є безпечним для здоров’я. Не існує безпечних наркотиків, а шкоду, яку вони здатні завдати організму, часто буває настільки нищівна, що навіть після відмови від вживання повністю відновити втрачене здоров’я не можна.

 

Основні міфи про насвай

Продавці насвая , як і ті, хто пропонує спробувати дану наркотичну речовину новачкам, найчастіше розповідають, що воно зовсім не є наркотиком. За їхньою логікою, якщо речовина не наркотик, то ні про яку залежність не може бути й мови. Також часто курячим підліткам пропонується насвай як засіб, після якого тривалий час не хочеться курити. На жаль, молоді люди, які і так курінням завдають значної шкоди здоров’ю, підсаджуються на наркотичну речовину і швидко стають від неї залежними.

Саме молодь найчастіше стає жертвою обману світу наркотичного бізнесу. Молоді люди, не замислюючись про наслідки, пробують різні речовини і потрапляють в пастку.

Важливо проводити серед молоді роз’яснювальну роботу, показуючи наслідки, до яких можуть призвести такі експерименти. Підростаючому поколінню необхідно пояснити, що для ділків зі світу наркобізнесу саме вони становлять великий інтерес.

Якщо ж хтось з ваших близьких вживає насвай , рекомендуємо негайно звернутися до фахівців реабілітаційної клініки. Тільки кваліфікована допомога зможе забезпечити хворому повернення до нормального життя. Не чекайте, що проблема вирішиться сама собою – викликайте бригаду лікарів, і вашій родині допоможуть.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 15.02.2019
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа