Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Лечение женского алкоголизма

Алкоголізм у жінок менш помітний, ніж у чоловіків. Суспільство більше негативно ставиться до алкоголічок, засуджує їх і відноситься до них з презирством. Саме тому сім’ї, де жінка п’є, ретельно це приховують, боячись засуджень з боку. На відміну від чоловіків, у жінок залежність розвивається значно швидше, що ускладнює лікування.

Багато жінок, після пристарсті до спиртного, вважають за краще усамітнення, тому показуються на людях дуже рідко. Як правило, якщо мати п’є, її діти виглядають неохайно, погано вчаться, в будинку брудно, їжі немає. Така поведінка формує в дитячій свідомості неправильне сприйняття світу. Діти страждають через нестачу материнської ласки, відчувають себе скривдженими і непотрібними, що негативно позначається на їхній психіці.

Як не крути, сім’я тримається саме на жінці, вона – берегиня домашнього вогнища, любляча дружина і мати. Але зіткнувшись з проблемою алкоголізму, цілісність сім’ї втрачає сенс. Тому вкрай важливо лікування жіночого алкоголізму починати з першої стадії розвитку хвороби.

Ефективне лікування алкоголізму у жінок відбувається в кілька етапів:

 1. Проводиться повне обстеження організму на наявність пошкоджень внутрішніх систем життєдіяльності. На підставі отриманої клінічної картини призначається подальше лікування.
 2. Проводиться очищення організму від токсинів.
 3. За допомогою медикаментів знімають симптоми похмілля і відновлюють роботу уражених органів.
 4. Надається кваліфікована психологічна підтримка. Психолог з’ясовує причини пристрасті до алкоголю і допомагає пацієнтці подивитися на світ іншими очима, відчути себе впевненою, сильною і привабливою, що важливо для жінки. Таким чином, пацієнт налаштовується на повне одужання.
 5. Під час лікування алкоголізму у жінок застосовують метод позбавлення від комплексів і фобій, а також гіпноз, для боротьби з неврастенією, гештальт терапію і аутогенне тренування.
 6. Психолог проводить роботу з близькими людьми залежної від алкоголю жінки, дозволяє налагодити відносини, вчить підтримувати хвору на етапі одужання, щоб уникнути рецидиву.

Варто відзначити, що жіноча алкогольна залежність повністю виліковна на будь-якій стадії за умови, що жінка відчуває себе затребуваною і привабливою. Найбільш важким завданням психолога – змусити пацієнтку повірити в себе, повернути жіночу гідність.

Причини алкоголізму у жінок

Найчастіше жіночий алкоголізм розвивається з таких причин:

 • Сильна депресія, неврастенія.
 • Самотність, пов’язане з розлученням, відсутністю дітей, почуття образи через зраду чоловіка, відчуття непотрібності.
 • Нудьга.
 • Неможливість завести сім’ю. У жінки через постійну роботи немає часу на відносини, в результаті, вечорами вона відчуває себе самотньою і скрашує своє дозвілля з келихом вина біля телевізора або в нічному клубі, розпиваючи спиртні напої.
 • Чоловік-алкоголік, поганий вплив якого негативно позначається на психіці жінки і вона починає з ним пити заодно.
 • Клімакс, неможливість справлятися з життєвими проблемами.

Особливості розвитку жіночого алкоголізму носять виключно психологічний характер, жінки більш емоційні, ніж чоловіки, тому на стреси, а особливо на образи близьких людей вони реагують вкрай болісно. Своєчасне виявлення хвороби ускладнюється жіночою скритністю, що тільки погіршує її психологічний і фізіологічний стан.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Жіночий алкоголізм: ознаки і наслідки

Розпізнати жіночий алкоголізм не складно, достатньо придивитися до її поведінки, звернувши увагу на ознаки:

 1. Жінка втрачає контроль норми при розпиванні спиртного, вона не може своєчасно зупинитися, тому сильно напивається.
 2. Вранці після застілля у жінки з’являється бажання похмелитися.
 3. Жінка завжди шукає привід випити. Часто починає випивати кілька днів поспіль.

Відзначимо, що жінки швидше п’яніють, ніж чоловіки, а при однаковому дозуванні спиртного проміле в крові у них виявляється більше. Це зв’язано з тим що:

 • В організмі жінки міститься менше води, ніж в чоловічому.
 •  За вагою жінка значно поступається чоловікові.
 • Фермент, який відповідає за розщеплення алкоголю в організмі, у жінок працює менш активно, ніж у чоловіків, тому спиртне завдає їм більше шкоди, ніж протилежної статі.

Проблема жіночого алкоголізму в тому, що він призводить до тяжких наслідків:

 • Голос стає грубим, шкіра швидко старіє, з’являються мішки і темні кола під очима, обличчя набрякає.
 • Жінка стає агресивною, у неї часто змінюється настрій, бувають спалахи гніву. Вона нехтує домашніми обов’язками, весь негатив вихлюпує на дітей і рідних людей. У компанії намагається завести нових знайомих, кокетує з сторонніми чоловіками, в результаті втрачає повагу оточуючих через свою вульгарну поведінку.
 • Втрачає контроль над дозою спиртного, сильно страждає від похмілля.
 • Без лікування у жінки розвивається неврастенія важкої форми.
 • Погіршується пам’ять, втрачається уявлення про життєві цінності. Вона витрачає всі заощадження на алкоголь замість того, щоб дитині купити одяг, продукти і приготувати родині обід.
 • В першу чергу страждає репродуктивна система жінки, розвивається безплідність, нервова система виснажується, при вагітності виявляються відхилення розвитку плоду.

Якщо ви помітили, що ваша знайома захоплюється спиртним, то лікування жіночого алкоголізму в Києві потрібно почати негайно, інакше хвороба може посилитися.

 

Як вилікувати жіночий алкоголізм

Приховуючи жіночий алкоголізм, близькі люди помилково вважають, що зможуть впоратися самостійно з проблемою, але це лише ілюзія. Ніякі поради і прочитання книг, а також запобіжні заходи вирішити проблему не допоможуть. Головним етапом до лікування стане лише бажання хворої. А так, як алкоголіки не визнають свою залежність, то вмовити на реабілітацію зможе тільки нарколог.

Звичайно ж, можна зробити підшивку або кодування, але це дасть лише тимчасовий ефект, тому що суть хвороби лежить далеко в глибині свідомості, а як лікувати жіночий алкоголізм знає тільки досвідчений фахівець  – психолог і нарколог.

При правильному підході до ситуації, жіночий алкоголізм повністю виліковується, а успіх одужання залежить від декількох факторів:

 • Фізіологічного – чим раніше почати лікувати алкоголізм, тим швидше настане одужання, так як на відновлення організму потрібно менше часу.
 • Психологічного  – для повного одужання жінці необхідно не тільки усвідомити суть проблеми, а й відчувати підтримку рідних людей, які спільно з психологом допоможуть їй швидше подолати хворобу.

Звертатися в клініку по медичну допомогу не потрібно боятися, адже лікування алкоголізму проходить повністю анонімно, що дозволяє хворій без проблем повернутися в здоровий осередок суспільства і почати життя з чистого аркуша.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 03.08.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа