Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Конопля – всім відома рослинна культура, спочатку використовувалася як лікарський засіб для лікування онкологічних захворювань. Препарати на її основі використовувалися для лікування депресії, болю, для зниження больових відчуттів після хіміотерапії.

Лікування залежності від марихуани

У наш час наркотичні препарати на основі конопель є найбільш популярними серед молоді. Багато хто помилково не вважає марихуану наркотиком. Рослина має кілька сортових різновидів, кожний з них використовують для приготування конкретного наркотичного засобу. Марихуана впливає на організм завдяки наявності великої кількості активних сполук – канабіноїдів, які впливають на психіку людини. Кожна індивідуальне рослина, незалежно від сортотипу, володіє різною кількістю активних речовин, на його ефективність впливає ряд обставин. Серед них:

 • місце зростання (розмір ділянки);
 • кліматичні умови;
 • період збору.

Використовують листя або суцвіття, які підлягають просушуванню і дробового подрібненню. Отриману субстанцію використовують для куріння за допомогою цигарки або іншого стаціонарного пристрою.

Використання травички не просто викликає звикання, а й впливає на роботу центральної нервової системи та інші системи організму.

Як помітити ознаки марихуанової залежності

Лікування залежності від марихуаниЗавдяки високому вмісту наркотичних засобів в рослині, викурюючи першу сигарету з марихуаною, людина відчуває приємний прилив сил, ейфорію, легкість розливається по всьому тілу, зростає почуття впевненості в собі і своїх силах. На первинних стадіях вживання дані відчуття яскраві, контрастні, їх тривалість від півгодини до декількох годин. У міру звикання яскравість отриманого «кайфу» стихає, а його тривалість зменшується, що тягне за собою збільшення періодичності і кількості куріння наркотику.

У періоди між курінням спостерігається ломка від марихуани. Вона виражається в тому, що організм людини занурюється в стан інтоксикації, а період припливів ейфорії вже практично не відчувається. На даному етапі залежність візуалізується за рахунок збільшення кількості прийому наркотику, а зовні відзначається замкнутість, відчуження курця від соціуму. Така поведінка кардинально змінюється після того, як марихуана-наркотик знову потрапляє в організм. Залежний стає балакучим, відзначаються непритаманні раніше судження і роздуми на філософські теми. Так для оточуючих створюється ілюзія, що в одному тілі живуть дві людини.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Наслідки наркотику марихуани, вплив на психіку і фізичний стан

Марихуанова наркоманія виражається в психічних та емоційних порушеннях.

Зовнішні прояви психомоторного збудження:

 • страх переслідування;
 • галюцинації: як зорові, так і звукові;
 • фантазії і параної;
 • спалахи агресії.

Практично у всіх курців спостерігається підвищення артеріального тиску, підвищення загальної чутливості і дратівливості. Виявляються неадекватні реакції, замість радості виникає страх і навпаки.

Канабіноїди мають властивість накопичуватися в клітинах головного і спинного мозку і мозочка. Під їх впливом відбувається порушення роботи відділів, що відповідають за мислення, всі види пам’яті і навчання.

У залежних пацієнтів спостерігається:

 • часткова або повна втрата пам’яті;
 • низький інтелект;
 • будь-яка зі стадій шизофренії.

Залежність від марихуани сприяє розладу особистості.

Активні речовини канабіноїди відносяться також до жироспалюваючих, тому курець швидко худне, «висихає».

Канабіс негативно впливає на статеву сферу життя чоловіків і у жінок:

 • знижується лібідо;
 • у чоловіків можлива часткова або повна імпотенція;
 • можлива будь-яка зі стадій безпліддя.

Як лікувати залежність від марихуани

Лікування залежності від марихуаниЛікування залежності від марихуани починається зі скасування наркотику. Всім відомий «синдром відміни» – це мука для пацієнта. Крім емоційного придушення, виникає і найсильніший фізичний біль. Можливі судоми, аж до епілептичних припадків. У такі моменти пацієнтів трясе, нудить, паморочиться голова, відсутній апетит і сон, виявляється найсильніша агресія.

 

Лікування від марихуани буде результативним тільки під контролем медиків, які мають спеціальні знання і навички роботи з наркоманами. Обов’язкові маніпуляції для полегшення болю, потреби в наркотиках. Зведення на «ні» нападів можливим виключно за допомогою кваліфікованого медичного персоналу в умовах стаціонару клініки.

Важливість підтримки родичів наркомана перед початком лікування

Найчастіше сам пацієнт не вважає, що залежний від наркотику. Він не усвідомлює, що залежність вбиває не тільки фізично, а й повністю руйнує стосунки з рідними. Якщо ви хочете позбавити близьку людину від залежності, знайте, що у вас є всі шанси не тільки повернути її в соціум, а й відновити здоров’я!

Будьте рішучі, донесіть до наркомана думку про необхідність лікування і про те, як його життя вам дороге. Поставте його перед серйозним вибором: лікування наркозалежності або повне відчуження сім’ї. Наведіть аргументи, що дозволяють усвідомити наявність проблеми. Це буде непросто, адже у наркоманів зі стажем система цінностей порушується, і вони перестають дорожити сім’єю. Шукайте мотивацію, адже силою змусити лікувати не можна. Тільки після усвідомлення проблеми є шанс її вирішити.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 19.07.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа