Пивний алкоголізм з медичної точки зору не відноситься до офіційного діагнозу. Хоча на практиці це не зовсім так і люди, які мають патологічну пристрасть до цього напою, потребують швидкого лікування. Пиво досить швидко виробляє залежність, яка здатна перерости в повноцінний алкоголізм. Даний слабоалкогольний напій, кількість градусів в якому часто не перевищує 4,0, відрізняється рядом властивостей, що провокують зміни, нехарактерні для інших міцних спиртних напоїв:
- підвищений вміст калорій, що надає підвищене навантаження на серце і печінку, в результаті може з’явитися ожиріння або різні захворювання серця;
- в пиві присутні фітоестрогени – жіночі гормони, частий прийом яких може бути порівняний з гормональною терапією і може зробити згубний вплив на чоловічий організм.
Значною відмінністю даного захворювання є те, що залежність протікає поступово і непомітно. Її вважають менш згубною для здоров’я, ніж інші різновиди залежностей. Але ця хвороба досить швидко поширюється і кількість залежних стрімко зростає.
Як позбутися від пивного алкоголізму
Боротьба з пивним алкоголізмом – це досить складний процес, оскільки цю хворобу можна віднести до «полунаркоманіі» через поступове надходження в організм отруйних речовин. Як правило, захворювання формується ще в юному віці і для повного одужання буде потрібна професійна допомога. У стаціонарних умовах проводяться такі процедури:
- з організму виводиться зайва рідина, що дозволяє зняти набряклість;
- нормалізується робота систем і внутрішніх органів, які постраждали від залежності;
- за допомогою детоксикаційних розчинів кров очищається від токсичних речовин.
Остаточно і безповоротно позбутися цієї згубної звички залежний зможе тільки при наявності мотивації до одужання та під контролем нарколога, а також психолога. Засіб, який би лікував алкоголізм, поки не розроблено. Але існує спектр лікарських препаратів, що використовуються в боротьбі з цією залежністю. Їх можна розділити на дві групи – медикаменти дозволяють знизити похмілля і препарати провокуючі непереносимість організмом алкоголю, що зменшують тягу до спиртного.
Ознаки та наслідки пивного алкоголізму
Кожен день, випиваючи всього по одній пляшці пива, можна поступово звикати до даного слабоалкогольному напою. Первинні ознаки пивного алкоголізму можна помітити не відразу, вони проявляються поступово і протягом довгого періоду часу. Спочатку, людина випиває пиво з метою розслабитися, зняти напругу ввечері, але з часом це може вилитися в повноцінну залежність, як від міцного спиртного. Ідентифікувати дану хворобу можна за такими симптомами:
- кожен день людина випиває більше одного літра слабоалкогольного напою;
- якщо не вийшло випити пива, то у залежного проявляються спалахи агресії і дратівливість;
- спостерігається так званий «пивний живіт»;
- людина відчуває сонливість протягом дня, а по ночах не може заснути;
- з метою підняття настрою і для усунення похмілля щоранку людина вживає пиво;
- регулярно проявляються мігрені;
- залежний не може розслабитися без вживання стимуляторів;
- проявляються розлади статевої системи і проблеми в сексуальному житті.
Як довели канадські вчені, що головним наслідком залежності, з яким стикається пивний алкоголік , є збільшення розмірів печінки. Саме цей орган піддається руйнуванню в першу чергу, внаслідок ураження його клітин виникає цироз. Також пиво провокує збільшення серця, уповільнює його роботу, серцевий м’яз стає в’ялим. Основна особливість даного напою полягає в тому, що він провокує розвиток ракових клітин і може стати причиною безпліддя.
Як лікувати пивний алкоголізм
На сьогоднішній день пивна алкогольна залежність досить легко лікується в спеціалізованих наркологічних клініках. До подібних медичних установ також відноситься реабілітаційний центр «Реванш», в якому помірні ціни на лікування від алкоголізму . Для повного одужання недостатньо лише виведення з організму токсичних речовин, тому з залежним проводять роботу психологи, які допомагають постійно підтримувати мотивацію до лікування.
Також не завадить участь рідних в боротьбі з згубною пристрастю. Саме їх підтримка дозволить хворому назавжди відмовитися від згубної звички. Не варто затягувати з лікуванням, на перший погляд залежність від пива є несерйозним захворюванням, але з часом вона може привести до серйозних ускладнень і патологій, що в підсумку може коштувати людині її життя!