Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Наркоманія  — одна з найбільш складних проблем сучасного суспільства. Індустрія виробництва незаконних препаратів еволюціонує. Незважаючи на боротьбу, яку ведуть практично всі держави світу, поширення заборонених речовин триває, способи їх реалізації стають все більш витонченими. Однією з найбільш сильних і небезпечних залежностей є опіумна. Відповідно, питання її лікування і допомоги залежним лежить на порядку денному і є актуальним для багатьох країн.

В наші дні опіумна наркоманія є бичем суспільства. Кожен, хто хоча б раз спробував цю речовину або її похідні, потрапляє в мережі і стає залежним. Незаконним є і поширення медичних препаратів на основі опію. Такі лікарські засоби також підходять для залежних і дають їм можливість отримати бажане сп’яніння.

Залежні люди починають досить швидко потребувати збільшення дози. Їхнє мислення стає тунельним, перестає цікавити все навколо. Не секрет, що наркозалежні готові віддати все, щоб отримати нову дозу. Тому для торговців забороненими речовинами бізнес приносить надприбутки.

Опіати стають причиною повної деградації особистості. Людину більше не цікавить сім’я, робота або навчання. Їй стає байдуже все, включаючи власний зовнішній вигляд. Самостійно позбутися такої залежності попросту неможливо. Тільки в спеціалізованій клініці під керівництвом досвідчених наркологів можна вилікувати наркомана .

У таких медичних установах залежні не тільки звільняються від згубної недуги, а й проходять повну реабілітацію. З ними працюють психологи та інші фахівці. Комплексний підхід дозволяє повернути людину в суспільство, повністю позбутися від тяги до наркотичних речовин і знову відновити інтерес до життя.

Підходи до лікування опіумної залежності

Кваліфіковане лікування при залежності від опіатів є обов’язковим. У сучасних клініках і реабілітаційних центрах використовуються наступні методики:

  • психологічні;
  • медикаментозні;
  • трудотерапевтичні;
  • релігійні.

Внутрішньособиста робота — це те, що забезпечується за допомогою психотерапії. Заняття бувають груповими і індивідуальними. Опіати надають згубний вплив на психіку, тому робота досвідченого фахівця з залежним є одним з основних факторів для повноцінної реабілітації. Людина після клініки повинна не просто втратити тягу до наркотичних речовин, але і бути готовою повернутися до нормального життя, стати повноцінним членом суспільства. Саме такі завдання стоять перед психологами та консультантами.

Медикаментозні препарати, що використовуються при лікуванні від опіумної залежності, розроблені з метою усунення симптомів, викликаних прийомом наркотиків, на фізичному рівні. Вони покликані здійснити детоксикацію і позбавити від ломок та інших негативних наслідків. В ході лікарської терапії призначається курс «легального наркотика» метадону. Проходження повного курсу повністю звільняє організм від наслідків прийому опіатів.

Фахівці при лікуванні опіумної залежності підключають і трудотерапію. Коли людина чимось зайнята, втомлюється фізично, у неї залишається менше часу на думки про наркотики. Релігійні методи використовують різні громади. Вони відрізняються від медичних.

При опіумній залежності тільки комплексне лікування здатне забезпечити повне одужання. Оскільки ця залежність є найсильнішою, то і лікування відбувається не так швидко. Важливо вибирати профільну клініку з досвідченими фахівцями, які зможуть оцінити ступінь залежності і обрати найбільш ефективну схему лікування.

Важливо розуміти, що залежний внаслідок дії на свідомість наркотичних речовин далеко не завжди готовий до лікування. На першому етапі головна відповідальність лягає на рідних і близьких, які повинні провести серйозну розмову. Наркоманія — це хвороба, тому до родича, який зіткнувся з такою проблемою, необхідно ставитися, як до хворого — з розумінням та терпінням.

Основні етапи лікування

Мотивація — це те, що обов’язково має бути у залежного. Без неї ніяке лікування не допоможе. Людина повинна сама усвідомити ступінь залежності і шкоду, яку завдає власному здоров’ю, а також біль, який завдає рідним і близьким. Мотивація може бути абсолютно будь-яка, важливо, щоб вона просто була у залежного.

Нерідкі випадки, коли люди повністю потрапляють під вплив наркотиків. У них виникає не тільки фізична, а й психологічна залежність. В такому випадку приймається рішення про примусове лікування. Такий захід вибирають близькі родичі, якщо розмови і вмовляння виявляються недієвими.

Спочатку будь-яке лікування від наркотичної залежності починається з детоксикації організму. За допомогою лікарських препаратів з людського організму виводяться всі наслідки прийому наркотичних речовин. Процес лікування на цьому не закінчується, оскільки залежний потребує комплексної реабілітації. Робота ведеться над особистістю, яка деградувала, і спрямована на її відновлення і відновлення розвитку. Досвідчені психологи реабілітаційних центрів вміють знайти підхід до всіх залежним. Вони налагоджують тісні контакти і допомагають в подоланні всіх внутрішніх проблем.

Анонімне лікування

Багато залежних соромляться своєї залежності і ні в якому разі не хочуть, щоб інформація про подібну недугу поширилася. Пройти лікування від залежності анонімно можна тільки в приватних клініках. Також таку форму лікування забезпечили громадські центри та організації, які допомагають всім бажаючим впоратися з різними видами залежності. Державні лікувальні заклади ведуть строгий облік наркозалежних. Це варто враховувати при виборі місця для лікування і реабілітації.

Сучасна медицина вміє ефективно боротися із залежністю від різних наркотичних речовин. Розроблено препарати і методики, комплексне використання яких дозволяє повністю звільнити людину від небезпечної пристрасті, відновити її фізичне та психічне здоров’я, повністю повернути до повноцінного життя. Важливо правильно вибрати клініку і довіритися досвідченим професіоналам.

Навіть від опіумної залежності, незважаючи на її силу, можна позбутися. Вчені і дослідники незмінно працюють над розробкою нових препаратів і методик, щоб прискорити процес відновлення. Рідні та близькі залежного також повинні йому допомогти. Якщо людина буде відчувати любов і турботу, власну потрібність, вона буде швидше відновлюватися.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 15.02.2019
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа