Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Реабілітаційний центр РеваншНаркотична залежність – серйозна хвороба, яка без лікування призводить до летального результату. Небезпека наркотиків в тому, що у людини миттєво розвивається пристрасть до них. Спробувавши один раз наркотик і відчувши ейфорію, стає складно відмовитися від наркотичної речовини, а вживши її вдруге, людина більше не в силах від неї відмовитися.

Ускладнюється наркозалежність тим, що наркоман, намагаючись кинути наркотики, не в силах пережити болісну ломку, тому з кожним разом йому потрібно дозування в великих кількостях, що в підсумку призводить до смерті через передозування.

Наркомани не користуються стерильними голками і часто заражають себе і оточуючих небезпечними захворюваннями: СНІД, гепатит, сифіліс та іншими інфекціями, небезпечними для здоров’я.

Багато хто задається питанням: як кинути наркотики вдома? Зробити це практично нереально, оскільки тільки одиниці можуть відмовитися від наркотичної речовини самостійно і тільки на початковій стадії розвитку залежності. Правильно призначити лікування може тільки лікар нарколог, попередньо оцінивши стан хворого.

 

Чи можна вилікувати наркомана вдома

Лікування наркоманії в домашніх умовах здається найбільш привабливим варіантом, але на практиці виявляється недієвим методом. Щоб дати оцінку такому способу лікування, необхідно уважно зважити всі «за» і «проти».

Плюси домашнього лікування:

  • Безкоштовне лікування. У домашніх умовах близьким людям наркомана не доведеться платити за його утримання в наркологічному центрі.
  • З’являється можливість контролювати процес лікування, однак тут потрібно мати сталеві нерви, так як зняття ломки в домашніх умовах проходить надто болісно, тому що немає можливості надати хворому більш кваліфіковану допомогу.
  • Знаходження вдома для хворого більш сприятливо, ніж у центрі, так як нові правила і оточення викликає великий стрес і негативні емоції.

Мінуси домашнього лікування:

  • Немає можливості надати необхідну медичну допомогу при сильній ломці, яку багато наркоманів не можуть витримати, впадають в кому або вмирають.
  • Важко простежити за хворим, так як в момент вашої відсутності наркоман може потай приймати наркотичну речовину. Знаючи про те, що позбуватися від наркозалежності він буде вдома, то наркоман неодмінно запасеться забороненими препаратами, при цьому сховає їх там, де ніхто не знайде. В даному випадку домашнє лікування зводиться до нуля.
  • Не маючи спеціальної освіти, людина не знає всіх тонкощів наркоманії, тому зазвичай рідні люди часто ставлять наркоману ультиматуми, які тільки підсилюють його агресію. Також залежний не стане сприймати всерйоз вмовляння і благання близьких йому людей, тому без консультації нарколога і лікування в клініці перемогти хворобу неможливо.

Як позбутися від наркотичної залежності самостійноНіяк! Повністю перемогти наркозалежність і навчитися протистояти спокусам допоможуть тільки фахівці. Адже в лікуванні наркоманії важливий не тільки момент зняття ломки і очищення організму від токсичних речовин, але і психологічний настрій, а також перегляд сенсу життя.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Як допомогти наркоману в домашніх умовах і в чому небезпека лікування вдома

Лікування наркоманії в домашніх умовах

По суті, лікування наркозалежності в домашніх умовах зводиться до зняття ломки, проте психологічні порушення, що відбулися в голові наркомана, залишаються поза увагою. Ситуацію посилює і те, що хворого постійно починають дорікати в пристрасті до наркотиків. Тому часто колишні наркомани або ж знову приймаються за старе, або закінчують життя самогубством, не витримавши психологічного тиску оточуючих людей.

Якщо ви все ж вирішили позбутися від наркотичної залежності в домашніх умовах, то тут варто враховувати багато факторів, особливо психологічний стан хворого.

Наркоману призначають препарати, які знімають симптоми ломки, а на ніч рекомендують застосовувати заспокійливі засоби, які часто також містять в собі наркотичну речовину. В результаті мозок наркомана просто замінює один наркотик на інший, бо організм людини відчуває полегшення після прийому того або іншого медпрепарату.

Статистика підтверджує, що лікування від наркотиків вдома неможливо провести в повній мірі, так як в першу чергу залежність розвивається на психологічному рівні, а перепрограмувати мозок і повернути хворого до нормального життя в здоровому суспільстві може тільки фахівець.

Лікування наркоманії на дому або в клініці

 

Лікування наркозалежності в Києві в клініці складається з кількох етапів, що дозволяють повністю вилікувати хворого в короткий термін.

На початковому етапі медикаментозним методом знімають симптоми ломки, полегшуючи стан хворого, і дають препарати для заспокоєння і підтримки нервової системи, що дозволяє відновити режим сну. Після пацієнт проходить повне обстеження організму на наявність захворювань. Потім, отримавши клінічну картину стану здоров’я пацієнта, лікар призначає індивідуальне лікування.

З кожним наркоманом в клініці працює психолог, проводячи групові та індивідуальні заняття. Також для кожного пацієнта психологи шукають хобі, яке допоможе в подальшому справлятися зі стресом.

Відзначимо, що наркозалежність – це хвороба на психологічному рівні, тому ніякі медикаменти не допоможуть від неї позбутися. У домашніх умовах відновлювати психологічний і емоційний стан наркомана досить важко, тому краще всього звернутися до фахівців.

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 03.08.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа