Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Дезоморфін, який отримав серед наркозалежних назву «крокодил», є небезпечною наркотичною речовиною, який викликає дуже швидку залежність. Такий вид наркотику набув популярності серед підлітків і малозабезпечених наркоманів, так як невисока ціна компонентів дозволяє його легко придбати практично в будь-якій аптеці.

Прийом і наслідки крокодила

Лікування крокодилячих наркоманів

Залежність від дезоморфіну розвивається надзвичайно швидко. Наркотик придбав назву крокодил зовсім не випадково. У людини після прийому першої дози речовини через деякий час на шкірі в місцях уколів утворюються виразки, які весь час гниють і не заживають. Ця ділянка шкіри вже не підходить для введення препарату, тому залежний вводить дозу в нових місцях, які також покриваються ранами. Згодом шкіра людини, покрита виразками, грубіє і нагадує луску крокодила. Від високої токсичності препарату страждають практично всі органи і системи організму, але найстрашніше те, що наслідки помітні вже через кілька місяців.

Дезоморфін є найсильнішим токсичною речовиною, небезпека якого перевищує героїн в 10 разів. Складовими компонентами наркотику є бензин, ацетон, компоненти препаратів побутової хімії. Навіть прийом однієї дози наркотику викликає швидке звикання, людина вже не може просто припинити його використання. Через один-два місяці спостерігаються незворотні процеси в організмі. Систематичне вживання протягом 4-6 місяців стають критичними для наркомана, навіть повна відмова від наркотику не допоможе врятувати ситуацію.

Вживання наркотику крокодила призводить до таких наслідків:виникають проблеми з опорно-руховою системою, розвиваються пухлини, тромбофлебіт, запалення вен;

 •  відмирання тканин, некроз;
 •  тіло покривається виразками, шкіра стає жорсткою, грубою, темного кольору, закупорюються судини, розвиваються ознаки внутрішнього і зовнішнього гниття організму;
 •  абсцес внутрішніх органів, зниження або повне припинення їх функціональності;
 •  патології печінки, гепатит С;
 •  параліч дихальних центрів, набряклість легенів.

Вживання даного виду наркотиків в молодіжних колах є причиною смертей людей в молодому віці та підлітків.

Симптоми при вживанні наркотика крокодил

Визначити наявність дезоморфінової залежності можна по ряду ознак:

 • від людини виходить неприємний запах йоду, медикаментів і нечистот;
 • кінцівки покриті синцями, відкритими ранами або виразками, шкіра набуває темно-сірий колір;
 • характерним є нестабільність поведінкових реакцій, прихованість, небажання спілкуватися, байдужість, різка зміна настрою, агресивність;
 • зіниці звужені, склера очей червона, запалена;
 • порушення періоду сну, зниження імунітету;
 • зовнішня неохайність, що швидше пов’язано з відсутністю інтересу до власної особистості.

Швидке звикання до наркотику крокодилу є причиною соціальної дезадаптації людей, втрати соціальних зв’язків. Залежний спілкується тільки в своєму колі, втрачає інтерес до життя, сім’ї, рідних.

Вже через 2-3 місяці після прийому наркотику в організмі розвиваються незворотні процеси, шкіра стає груба, луската, виникає безліч гнійних ран. Вже через 6-8 місяців з’являються ознаки гангрени, загальна інтоксикація. Зниження імунітету призводить до швидкого поширення будь-якого вогнища інфекції по всьому організму. Тіло наркозалежного починає заживо гнити, все це супроводжується неприємним запахом. Органи перестають виконувати свої функції.

Як визначити крокодилячу залежність

Висока токсичність дезоморфіну призводить до розвитку швидкої залежності, вже після першої дози спостерігається сильне звикання організму і відмовитися від повторних доз надзвичайно складно. Якщо серед ваших знайомих або друзів є людина, що страждає від крокодила , то потрібно якомога швидше вдатися до кваліфікованої допомоги. Лікування крокодилової залежності можливо, головне – своєчасне звернення!

Лікування від наркотику крокодила в клініці «Реванш» проводиться в стаціонарних умовах, звернення до нас – це реальний шанс позбутися від найстрашнішої залежності і врятувати своє життя!

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Етапи лікування від крокодила і повна реабілітація

Звернувшись за допомогою до фахівців в перші три місяці крокодилової залежності є всі шанси допомогти людині і повернути її до повноцінного життя. Лікування від наркоманії , крокодилячих наркоманів – дуже складний і тривалий процес, який включає наступні етапи:

 1. Усунення фізичної залежності. Терапія пацієнтів заснована на використанні спеціальних медикаментів. Фахівці на початковому етапі проводять детоксикацію, яка дозволить позбутися від ломки, після чого приступають до комплексного лікування. Так як дія наркотику надзвичайно токсична, то терапія лікарськими препаратами потребує тривалого періоду.
 2. Усунення залежності на психологічному рівні. На цьому етапі застосовуються психологічні методи, робота з психотерапевтами, психіатрами, тривала психологічна реабілітація дозволяє повернути людину до колишнього життя, дає можливість проаналізувати своє існування, переосмислити всі цінності та орієнтири.
 3. Соціалізація і адаптація людини в житті. Цей період надзвичайно важливий для пацієнта. Людина повертається до звичного побуту, в сім’ю, тому вкрай важливо надати підтримку, розуміння і терпіння всім членам сім’ї, щоб запобігти виникненню рецидиву.

Тільки прийняття близьким оточенням, постійна допомога і увага допоможе людині позбутися згубної звички назавжди. Отримати безкоштовну консультацію фахівців можна за контактними номерами телефону, ми допоможемо знайти потрібну мотивацію і повернути людину до нормального життя!

4 (80%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 19.07.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа