Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Реабілітаційний центр РеваншКомпульсивним поведінкою називають симптом психічного розладу особистості, при якому у людини спостерігаються параноїдальні думки і дії, викликані цим станом. Дії нав’язливого характеру викликають нав’язливі думки, які змушують особистість страждає розладом психіки, здійснювати ті чи інші дії. Дії мають стереотипний характер, дозволяють на деякий час позбавлятися від нав’язливих думок і ідей.
Зустрічається компульсивний поведінка при різних видах розладів психіки та особистості. Може бути тимчасовим і обумовленим віковими змінами або стресом.
Щорічно кількість людей, які страждають нав’язливими станами, збільшується.
Люди, які страждають такого виду розладами, часто пригнічують в собі бажання до дій. Так як дії можуть нести як аморальний, так і антисоціальний характер.

Часто таким діям передують думки або потягу, раптово виниклі які, як вважає чоловік, необхідно негайно втілити в життя. Після таких думок у людини можуть спостерігатися напади паніки або підвищуватися рівень тривожності. У цих випадках компульсивні дії несуть швидше ритуальний сенс. Вони дозволяють людині, позбавиться від нав’язливого стану. Але такі дії приносять лише тимчасове полегшення, і через час все повторюється знову.

У більшості випадків ці стани проходять самі по собі, коли людина виходить з кризи. Або переступає певний віковий рубіж. Але це не відноситься до тих випадків, коли компульсивна поведінка пов’язана з психічним розладом. Така поведінка може бути обумовлена розладами психіки такими як: обесивно-компульсивний розлад і ананкастний розлад особистості.

Проявом хвороби може бути дотримання неухильно розпорядку дня. Людині здається, що якщо вона не буде неухильно слідувати заданому порядку, то відбудуться незворотні події. Людина стає заручником своїх думок і дій.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Найчастіше від компульсивної поведінки страждають люди з високим рівнем інтелекту, за плечима яких вища освіта.

Але, в силу хвороби, вони не можуть скористатися своїми знаннями, їх долають сумніви.

Розуміння причин компульсивної поведінки може допомогти пацієнтові з залежністю впоратися зі своїм станом. Багатьом пацієнтам складно впоратися зі своєю хворобою в силу того, що у них недостатньо знань про природу і причини захворювання.
Також цей стан властивий людям з хімічними залежностями. Розуміючи причину виникнення симптомів, людині легше з ними впоратися.
Людина, що страждає хімічною залежністю, прив’язана до речовин, які змінюють її настрій та поведінку. У нас ви отримаєте допомогу в лікуванні наркоманії , якщо у вас є така хімічна залежність.
Характеристики компульсивної поведінки і поведінки людини з хімічною залежністю в деякій мірі схожі. Але різниця, все-таки, існує. Основною відмінністю є той факт, що при хімічної залежності в мозок потрапляють речовини, що ушкоджують мозок і впливають на його роботу. Компульсивну поведінку можна віднести до нехімічної залежності. Це особливість поведінки, при якій людина вводить себе в залежність від поведінкових звичок. Ці звички дозволяють людині потрапляти в стояння збудження або розслаблення, але в перервах між цими станами людина відчуває стан дискомфорту, апатії і тривоги.

Види компульсивної поведінки

  1. Переїдання – часто переїдання обумовлено заїданням стресу і проблем. Такий спосіб вирішення проблем загрожує ожирінням і проблемами зі здоров’ям.
  2. Дієта – надмірне захоплення своєю вагою. Людині починає здаватися, що вона не досить струнка. Іноді, навіть приступивши межу здорового глузду, захопленість дієтою призводить до серйозних проблем зі здоров’ям і анорексії
  3. Захопленість азартними іграми – цей вид компульсивної поведінки пов’язаний з ризиком, а також вживанням алкогольних і наркотичних речовин. Ігроманія також є хворобою поряд з іншими залежностями. Як і інші залежності призводить до розладу в сім’ї та проблем в соціумі.
  4. Робота. Робота повинна чергуватися з розумним відпочинком. Якщо людина надмірно перевтомлюватися, то вона знаходиться в стресі і перевтомі. Фіналом може стати зрив і вживання наркотиків та алкоголю.
  5. Досягнення нездійсненних завдань. Ставити цілі досягати їх це звичайно добре. Але іноді людина переоцінює свої можливості і в досягненні матеріальних благ виснажує себе морально і фізично. Перебуваючи в стресовій ситуації, так само може зірватися до вживання речовин, що змінюють свідомість.
  6. Спорт. Спорт – це прекрасно, але не в тому випадку, коли людина за допомогою фізичних навантажень намагається вирішити психологічні проблеми. В цьому випадку відбувається заміна однієї проблеми іншою. Занижена самооцінка і залежність від чужої думки не наважуються таким чином. Організм знаходиться в загнаному стані. І необережна фраза може привести до стресової ситуації і людина з однієї крайності перейде в іншу.

Прояви компульсивної поведінки часто зустрічаються у людей, які зуміли подолати залежність від алкоголю або наркотиків.

Таким чином, людина намагається компенсувати залежність за допомогою переїдання або надмірного вживання кави або нікотину.
Такі люди складно справляються зі стресовими ситуаціями. З цієї причини вони намагаються впоратися з такою ситуацією за допомогою заміщення.
Одна і та ж діяльність може носити компульсивний і некомпульсивний характер в залежності від ступеня продуктивності і дискомфорту.

 

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 05.12.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа