Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Ні для кого не секрет, що бувають випадки, коли людина впадає в залежність від азартних ігор. В науці давно придумано назву для такої залежності – лудомания (від латинського слова «ludo» – граю і грецького «манія» – потяг). У двох словах лудоманію можна описати як нездоровий гіпертрофований потяг до азартних ігор. Людина може грати в казино, використовувати ігровий автомат або зовсім брати участь в проведенні підпільних ігор. Цей нездоровий потяг офіційно визнано патологією і включено в міжнародний класифікатор хвороб під кодом F63.0.

 

 

 

Ігроманія характеризується такими ознаками, як:

  • постійна все зростаюча залученість в процес гри;
  • постійне збільшення часу, відведеного на гру;
  • нездатність вийти з гри при втраті великої суми, постійний нездоровий азарт;
  • абстиненція, або ломка, – людина некомфортно почувається, якщо деякий час не грає;
  • нездатність відмовитися від участі в азартній грі.

Ціна, яку платить людина за цю згубну пристрасть, занадто висока – це зруйновані сім’ї, зламана психіка, втрата роботи, майна і навіть самогубство. Саме тому настільки багато хто цікавиться такою темою, як лікування від ігроманії.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Як вилікувати ігроманію

Як правило, ігроманія не приходить одна – це лише частина цілого набору психічних хвороб або прояв однієї з них. Так, дуже часто лудоманія є лише симптом нав’язливого стану, з яким вкрай важко боротися. Може вона бути і складовою частиною афективного розладу. Тому намагатися позбавити людину від ігроманії в домашніх умовах вмовляннями, умовляннями або заборонами марно, краще звернутися до фахівців: в психіатричну клініку або спеціальний центр лікування ігроманії. Там хворого ретельно обстежують і призначать найбільш підходящу терапію.

Ігроманія: методи лікування

Лікування лудоманії – довгий і важкий процес. При такому лікуванні необхідно застосовувати комплексний підхід і використовувати відразу кілька методів.

Методів позбавлення від ігроманії існує декілька:

  1. Лікування за допомогою медикаментів. Ігроманія – різновид психічної хвороби, тому лікують її препаратами, які застосовуються в психіатрії, такі, як нейролептики, антидепресанти і ноотропи. Ці ліки покращують настрій, заспокоюють, нормалізують сон. Однак слід пам’ятати і про їх серйозні побічні ефекти. Але в разі сильної прояви захворювання часто не залишається іншого вибору окрім використання медикаментів.
  2. Психотерапія. Ця методика лікування полягає у встановленні особистого контакту лікаря з хворим з метою надання лікувальної дії на його психіку. Проводиться психотерапія шляхом бесід, обговорень, тестів, автотренінгів. Психотерапія застосовується в тому випадку, коли захворювання не протікає дуже гостро і можна обійтися без сильнодіючих ліків. Вона може поєднуватися з медикаментозним лікуванням. Вважається, що найбільш ефективна при лудоманії групова психотерапія, так як хворим ігровою залежністю дуже складно впорається зі своєю недугою самотужки через схильність до самоосуду.
  3. Нетрадиційні методи лікування. До таких методів належать народна медицина, а також різноманітні методики лікування, які не визнані офіційною наукою. Звичайно, ефективність такого лікування є сумнівною, але коли не допомагає нічого, що може запропонувати офіційна медицина, можна спробувати і їх. Адже, як відомо, в лікуванні таких нав’язливих станів, як ігроманія, дуже важлива переконаність людини в тому, що саме цей засіб їй допоможе. Тому нетрадиційне лікування іноді теж має успіх.
5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 25.10.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа