Якщо у людини розвинувся алкогольний делірій після тривалого запою, то медиками проводиться термінова госпіталізація в наркологічну лікарню або психіатричну клініку (при агресивній поведінці). Спочатку пацієнтові проводять дезінтоксикаційну терапію, тобто очищають організм від всіх шлаків. Після цього пацієнтам внутрішньовенно (через крапельницю) вводять вітаміни, сольові розчини і глюкозу. Іноді вдаються до ноотропним препаратів, щоб активізувати роботу мозку.
Психотропні засоби від білої гарячки в основному неефективні. Вони використовуються в рідкісних випадках при наявності у хворого безсоння або психомоторному збудженні. До них відноситься феназепам, діазепам та інші медикаменти.
Чим небезпечна біла гарячка при алкоголізмі
Після нападу білої гарячки у пацієнтів відзначаються порушення пам’яті у вигляді амнезії або з’являються захворювання внутрішніх органів. При білій гарячці тяжкого ступеня можливий летальний результат через набряк головного мозку. До наслідків білої гарячки можна віднести гостру серцеву недостатність, нетримання сечі або калу, а також інші недуги шлунково-кишкового тракту, що розвиваються після тривалого вживання алкогольних напоїв. Відзначається погіршення кровообігу і поява патологій печінки.
Ознаки білої гарячки
Скільки триває біла гарячка? Цей гострий стан може тривати до 8 днів. Воно розвивається поступово. Спочатку у пацієнтів спостерігаються такі симптоми білої гарячки:
- Порушення сну;
- Пригнічений емоційний стан;
- Слухові галюцинації.
Надалі можна помітити емоційну лабільність, тобто різкі перепади настрою. Мовна і рухова активність знаходиться на високому рівні. Спостерігаються галюцинації та поверхневий сон.
На наступній стадії розвиваються галюцинації при засипанні. Хворі скаржаться на жахливі сни і зорові галюцинації в денний час доби. На третій стадії розвивається безсоння, а галюцинації починають з’являтися частіше, ніж раніше.
Деякі хворі бачать тварин, або якихось дивних тварин. Зустрічаються тактильні галюцинації, при яких хворі відчувають наявність якихось сторонніх предметів в своєму тілі. У гострому стані у пацієнтів присутні зорові, слухові та інші види галюцинації.
Їм часто здається, що змінюється положення тіла в просторі, а навколишні предмети обертаються або падають. Існує така особливість, як сугестивність. Хворих можна переконати в тому, що вони бачать текст на чистому аркуші паперу, або чують голос по виключеному телефону.
У психозі вранці і вдень пацієнти відчувають себе добре, а ввечері і в нічний час доби стан погіршується, що проявляється в агресії і зміні емоційного фону.
Після завершення психозу пацієнти відчувають слабкість і розбитість. Можливо коливання емоційного фону. Вони можуть з легкістю розповісти про свої галюцинацій, але погано пам’ятають реальні події в період психозу. У жінок найчастіше з’являється депресія, а у чоловіків – гіпоманія, незначне зниження настрою.
Що робити якщо у людини біла гарячка
Якщо у людини відзначаються початкові прояви алкогольного делірію, то необхідно в терміновому порядку викликати швидку допомогу. До бригади потрібно надати долікарську допомогу.
Спочатку хворого потрібно покласти на ліжко або прив’язати, якщо він веде себе агресивно і може завдати собі або оточуючим його людям шкоду.
Щоб не настало обезводнення, йому потрібно давати пити по можливості і накладати холодний компрес на лоб. Без нагляду таких осіб залишати не можна, інакше можливі незворотні наслідки.
Важливим моментом є те, що з такими людьми треба розмовляти спокійно і не кричати. Викликати швидку необхідно і в тих випадках, якщо у хворого піднялася висока температура (до 40 градусів), почалися епілептичні припадки і піднявся артеріальний тиск. Лікарі не рекомендують давати пацієнтові заспокійливі або снодійні, що може викликати ускладнення.