Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Лікування амфетамінової залежності необхідно проводити комплексно, з огляду на тривалість прийому наркотичного препарату, психічного і фізичного стану хворого. Ці складові є основою для подальшого проведення медикаментозної та психологічної реабілітації наркомана. На жаль, на сьогоднішній день прийом фена є поширеним явищем. Багато наркоманів, починаючи відчувати проблеми зі здоров’ям, не знають як позбутися від амфетамінової залежності. Фахівці наркологічної клініки «Реванш» допоможуть подолати цю хворобу, відновитися після її руйнівного впливу і повернутися до нормального людського життя.

Прямі та непрямі ознаки вживання амфетаміну

У медичних цілях амфетамін використовується для полегшення нападів астми та бронхіту. Однак завдяки своїм впливом на центральну нервову систему людини, що виражається в піднятті тонусу і настрою, фен набув широкого поширення в якості наркотичного препарату.

При виникненні підозр у прийомі амфетаміну варто звернути увагу на зміни, що з’являються в зовнішності і поведінці людини. Вони можуть бути виражені у вигляді:

 • Відсторонення виразу обличчя. У наркомана перестають з’являтися емоції, а погляд стає порожнім і «застиглим».
 • Розширення зіниць – у наркомана значно сповільнюється реакція зіниці на світло після прийняття дози.
 •  Зміни шкірних покривів. При прийомі наркотичних засобів шкіра людини набуває землистий відтінок, стає сухою з нерідкими алергічними висипаннями. На тілі, особливо на руках, проступають кровоносні судини.
 •  Ламкості і випаданні волосся.
 •  Розвитку пародонтозу і карієсу. Амфетамін, як і залежність від нього, викликає вимивання кальцію з організму. У хворих спостерігається запалення слизової оболонки, а також відкладення темного нальоту у прикореневій шийки і руйнування емалі зубів.
 •  Зміни ходи. У людей, що приймають фен, з’являється енергійна хода. Людина швидко рухається і широко розмахує руками.
 •  Зміни структури мови – у наркомана змінюється тембр голосу, стаючи більш глухим. Людина перестає реагувати на співрозмовника, починаючи говорити більше і голосніше, при цьому не втрачаючи логічності побудови фраз.
 • Підвищення потовиділення і зміни запаху тіла

Ознаки можуть мати різноманітний характер, що залежить від дози прийнятого препарату. Однак симптоми вживання амфетаміну можуть зводитися до агресивної поведінки, відсутності апетиту, порушення або повної відсутності сну. При цьому наркоман перебуває в постійному русі, що випливає в нетипову поведінку при різних життєвих ситуаціях.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Які бувають наслідки вживання амфетаміну

Внаслідок прийому наркотику у людини починає спостерігатися «роздвоєння» особистості, що виражається в різких переходах настрою – від веселого і енергійного в період ейфорії, до грубого і дратівливого після закінчення дії препарату.

Успішне лікування амфетамінової залежності

Згодом у міру звикання до наркотику людина стає неспокійною, агресивною і напруженою. Її психіка починає зазнавати незворотні зміни, що виражаються в жорстокості, байдужості до оточуючих.

В ході прийому і звикання до препарату у наркоманів спостерігаються:

 • важкі депресивні стани;
 • істерики і неврози;
 • різні фобії;
 • головні болі;
 • мікроінсульти;
 • запаморочення і непритомність.

Амфетамінового наркоманія призводить до анорексії і виснаження організму. У людини відбувається ломка і ураження внутрішніх органів, знижується імунітет, все це може привести до зараження гепатитом або вірусом СНІДу.

Прийом фена призводить до ураження печінки, серцево-судинних захворювань та інфарктів.

Кінцевим результатом стає сліпота, відмова роботи внутрішніх органів і летальний результат.

Як швидко виникає амфетамінова залежність

Практично відразу після прийому амфетаміну у наркомана починає формуватися залежність від препарату. Після прийому наркотику підвищується загальний тонус, з’являється енергійність, ясність мислення, поліпшується вправність і кмітливість.

Для того, щоб наркоман зміг досягти цього стану, в перший час не потрібно підвищення норми прийому, але в міру звикання організму з’являється необхідність в частому прийомі і збільшенні дози наркотику.

У людини виникає психічна залежність від препарату. Від короткочасних і періодичних прийомів наркоман переходить до щоденного вживання препарату. Фізична залежність формується тільки після тривалого прийому великих доз наркотику. У разі медичного прийому вона практично не утворюється.

Лікування залежності від амфетаміну в умовах стаціонару

Самостійне лікування наркоманії не буває успішним, бо сім’я і родичі не можуть побачити повної картини захворювання, а значить, не розуміють всієї серйозності ситуації. У підсумку, наркоман може отримати серйозний психічний зрив або піти з дому, що може привести до погіршення ситуації і розвитку більш глибокої залежності від препарату.

Успішне лікування амфетамінової залежності

Лікування від амфетаміну професійними фахівцями, на відміну від народних методів, є комплексним підходом, що складається зі спеціальної програми відновлення і враховує всі аспекти захворювання.

На території клініки наркомани проходять реабілітаційний курс, що складається з декількох етапів:

 1. Первинне обстеження. З хворим проводиться ознайомча бесіда, в процесі якої виробляється мотивація, спрямована на позитивне лікування, і складається враження про фізичний і психічний стан пацієнта. На підставі отриманих даних розробляється індивідуальний курс лікування.
 2. Детоксикація організму. Після здачі аналізів пацієнти приймають препарати, що допомагають вивести наркотики з організму, одночасно з цим вони займаються оздоровчою гімнастикою.
 3. Інтеграція в соціум. Цей етап проходить стаціонарно, в заміському пансіонаті, де хворі проходять адаптацію до нового оточення. З ними проводяться заняття, спрямовані на підвищення самооцінки. Вони вчаться боротися з депресією, уникати конфліктних ситуацій, а також ставити перед собою і досягати реальні життєві цілі.
 4. Амбулаторне лікування від наркотику (фена). В цей час хворий перебуває вдома, при цьому відвідує консультаційний центр і індивідуальні заняття, де під керівництвом досвідчених фахівців вчиться налагоджувати соціальні зв’язки.
 5. Адаптація та відновлення. Заключний етап, протягом якого пацієнти звикають до нормального способу життя і влаштовуються на роботу. При цьому вони продовжують відвідувати семінари, спрямовані на профілактику виникнення рецидивів.

Одночасно з цим проводиться психологічна робота з надання допомоги сім’ям і родичам, в процесі чого їх навчають:

 • сприяти хворому в процесі проведення реабілітації;
 • позбавлення від почуття провини перед наркоманом;
 • довірчим відносинам в колі сім’ї;
 • способам попередження і проведення профілактики можливих зривів пацієнта;
 •  уникнати проблем та змінити сімейні стосунки.

У разі відмови наркомана кинути прийом наркотику і прийняти професійну допомогу стаціонарно наркологічна клініка «Реванш» пропонує лікування амфетамінової залежності в домашніх умовах. Під час виїзду психологи клініки проведуть в присутності близьких членів сім’ї з пацієнтом бесіду, в ході якої він зможе оцінити небезпеку свого поточного положення. Після чого, за підтримки рідних, він зможе прийняти правильне рішення і погодитися на отримання допомоги від кваліфікованих фахівців.

 

5 (100%) 1 vote
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 18.07.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа