Всі народні засоби лікування алкоголізму базуються переважно на двох напрямках. Перше – формування відрази до алкоголю і провокування блювання при прийомі спиртних напоїв за допомогою спеціальних добавок. Наприклад, в древньої Русі для цієї мети використовували настоянку чебрецю, ялівцю, бузини і навіть підмішували в алкоголь препарати золота.
Другий напрямок – застосування методів психотерапії, тобто навіювання, переконання. Якщо в традиційній медицині цим займається психотерапевт, то в народному лікуванні прийнято звертатися до духовного наставника.
У цьому огляді ми поговоримо про деякі народні методи, що відносяться до першого напрямку. Обговоримо рецепти, які використовують в народі, щоб викликати у алкоголіка огиду до будь-яких видів спиртних напоїв навіть в мінімальному дозуванні.
Перевірені народні рецепти від алкоголізму
Перш ніж використовувати будь-які з рецептів, наведених нижче, настійно рекомендуємо звернутися за консультацією до лікаря, так як настойки трав також мають свої протипоказання. Також необхідно дотримуватися зазначених в рецептах дозувань, оскільки більшість з трав при надмірному вживанні можуть бути отруйними.
Рецепт 1
Взяти такі трави в зазначених пропорціях: полин гіркий 1 ч, чебрець 1 ч, золототисячник 1 ч. Готовою суміші повинно вийти 3 їдальні ложки. Далі траву заливаємо склянкою окропу, укутуємо і даємо настоятися 2 години, після чого проціджують. Приймати такий настій слід 4 рази на день по 1 столовій ложці.
Рецепт 2
Схожу дію на організм надає трава копитень. Настій готують аналогічним чином. Відгуки показують, що особливо ефективний настій трави копитень при пивному алкоголізмі і пристрасть до інших слабоалкогольних напоїв. Купити готову сировину для відвару можна в аптеці. Суть дії цієї трави в тому, що при змішуванні з етиловим спиртом ефірні речовини рослини починають виділяти отруйні сполуки – для життя вони не становлять небезпеки, але викликають сильну блювоту, слабкість і запаморочення на фоні прийому алкоголю. Не обов’язково робити відвар, деякі розтирають траву в дрібний порошок і непомітно додають в їжу. У готові страви можна додавати і відвари рослин. Наприклад, відвар того ж копитних остудити, профільтрувати і додавати з таким розрахунком: на 0,5 літра їжі 2 ложки настою. Рослина може бути небезпечно при серцевих захворюваннях і гіпертонії.
Рецепт 3
Корінь любистку і 2 штуки лаврового листа настояти на склянці горілки протягом двох тижнів. Дати випити алкоголіку. За відгуками такий настій провокує стійку відразу до алкоголю.
Рецепт 4
Можна використовувати і лавровий лист самостійно. Для цього 8 грам листа заливають 200 мл води і ставлять на вогонь. Після закипання варять 7 хвилин, остуджують і проціджують. Важливо: відвар потрібно випити в цей же день, поки він свіжий, краще розділити на 4 прийоми. Приймати відвар потрібно 5 днів, кожен раз готуючи свіжий. Якщо на тлі такої терапії прийняти невелику кількість алкоголю, починається блювота і формується відраза до спиртного. Але зверніть увагу, що такий настій можна вживати при виразці, панкреатиті, холециститі.
Рецепт 5
Ще один перевірений засіб народної медицини – гриб-гнойовик. Зовні він чимось схожий на печерицю, до речі, схожий і на смак, тому терапію можна проводити непомітно для алкоголіка. Але будьте обережні, щоб не сплутати гнойовик з отруйними грибами – блідою поганкою!
Для приготування беріть свіжі гнойовики – вони живуть тільки тиждень, а потім гниють і вже непридатні до вживання. З грибами надходять так: чистять, миють і висушують, потім нарізають на шматочки і просушують на сковорідці, постійно помішуючи. Далі потрібно змолоти їх в порошок і додавати в їжу в кожний прийом їжі. На день максимальна дозування – 2 грами порошку. Лікування займає 10 днів. Кажуть, що результати приголомшливі. Коли хворий приймає алкоголь, речовини гриба блокують розщеплення етилового спирту, в результаті виявляються неприємні симптоми – блювота, розлад, сильна спрага, жар.
Відвар або настій чебрецю допомагає при алкоголізмі, викликаючи блювотну реакцію на прийом алкоголю. Приймати чебрець потрібно у вигляді відвару з концентрацією 7%.
Народні методи в поєднанні з професійним підходом
Якщо запій відбувається в домашніх умовах, важливо допомогти людині, як можна швидше впоратися з кризою, щоб звернутися за професійною допомогою. Крім народних засобів, рекомендовані: рясне пиття у вигляді морсів, соків, трав’яних чаїв, мінеральної води – це необхідно, щоб очистити організм і вивести токсини. Також в раціон потрібно ввести кисломолочні продукти і нежирні бульйони, приймати вітаміни і прості седативні, наприклад, настоянку пустирника або валеріани, щоб трохи пом’якшити прояв абстинентного синдрому. Коли у людини з’являється непереборне бажання випити, розвивається тривога, агресія, проявляються серйозні порушення психіки, домашнім доводиться непросто і, на жаль, часто народні методи – лише тимчасовий захід.
Щоб допомогти другу чи родичу, постарайтеся переконати його звернутися за професійною допомогою. Тільки в спеціалізованній клініці гарантировано безпечне і ефективне лікування алкоголізму на будь-якій стадії. Пацієнта грамотно виведуть із запою, знімуть виражені симптоми абстинентного синдрому, відновлять роботу внутрішніх органів, якщо це необхідно, і допоможуть впоратися не тільки з фізичної, а й психологічною залежністю. У нашому реабілітаційному центрі з хворими працюють кваліфіковані наркологи і досвідчені психотерапевти, можливо індивідуальне лікування і реабілітація в складі груп. Лікування в домашніх умовах народними методами не завжди виправдано і може викликати несподівані ускладнення – не ризикуйте!
Если вам нужна помощь или консультация, обращайтесь на горячую линию нашего центра в Киеве.