Ліцензія МОЗ України №493/1/51-12
+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

+38(097)696-49-68

безкоштовно | анонімно | 24 години

Допомога в лікуванні алкоголізму

У сучасному суспільстві алкоголізм відноситься до серйозних захворювань і вимагає негайного лікування. Якщо не надати належну допомогу алкоголікам, то у них практично не буде шансу повернутися до нормального життя. Алкогольна залежність розвивається в кілька стадій. Характерною відмінністю даного захворювання є те, що патологічна залежність від спиртних напоїв викликає порушення не тільки фізіологічного здоров’я, але і психічного стану.

Коли людина потрапляє під згубний вплив алкоголю, то її єдиним бажанням стає дістати нову дозу випивки. Більшість залежних не усвідомлюють наявність серйозної проблеми. Хворий переконаний, що при бажанні він може зав’язати в будь-який момент. Алкогольна залежність здатна впливати на всі сфери сучасного життя – фізична, психологічна, соціальна, духовна, інтелектуальна. В одних країнах за рішенням суду залежні можуть поміщатися на примусове лікування.

 

Допомога при алкоголізмі

Медикаментозна допомога при алкогольній залежності починається з того, що необхідно вивести з організму токсини, що накопичилися при регулярному вживанні спиртного. Реабілітація – це досить непросте завдання, тому найкраще переконати хворого пройти повний курс лікування в стаціонарі. Клініка – це найкраще місце для проведення основних процедур для повного одужання:

  • дезинтоксикація – організм алкоголіка очищається від токсичних продуктів розпаду після тривалого вживання спиртного, також цей процес є підготовчим перед призначенням будь-яких відновлювальних процедур;
  • зняття абстинентного синдрому – ломка викликається не тільки фізичною тягою до алкоголю, але і психологічною залежністю;
  • соціальна реабілітація – за допомогою психологів хворий усвідомлює серйозність своєї проблеми і вчиться в подальшому житті справлятися зі стресами без використання спиртних напоїв.

Як стверджують багато психологів, божевільна тяга до випивки триває не більше 2-х хвилин, а далі стає слабкішою. Залежному необхідно вміти справлятися з цією тягою, особливо протягом цих двох хвилин. У реабілітаційному центрі здійснюються індивідуальні заняття та групові збори з хворими, де пояснюють, як боротися із залежністю. Алкоголіку особливо важливо показати, що в житті велика кількість менш згубних, але найбільш цікавих занять крім проведення часу за черговою пляшкою.

Як правило, усунення фізичної залежності займає 5-10 днів. Але повна відмова від алкоголю – це досить важкий крок, оскільки в лікуванні даного захворювання особливу роль займає психологічний аспект. Сюди входить виявлення справжніх причин залежності та способи впоратися з бажанням вжити знову спиртні напої. Найбільш важким періодом після лікування є перший рік тверезості. Тому тут особливо важлива, крім психологічної допомоги фахівця, підтримка близьких людей.

Якщо переглянути статистичні дані, то допомога хворим на алкоголізм в стаціонарі досить ефективна, більш ніж 50% залежних після інтенсивного курсу реабілітації повністю позбавляються від згубної звички. Звичайно ж, лікування даного серйозного захворювання відбувається не за тиждень. Для цього може знадобитися мінімум півроку, але тим не менш багато залежних повністю одужують. Тому якщо хворий не бажає лікуватися, не усвідомлює всю серйозність ситуації, не розуміє, що йому потрібна спеціалізована медична допомога, необхідно все ж намагатися врятувати йому життя.

Залишити заявку! Безкоштовна консультація!

Ви можете врятувати його життя

Допомога в лікуванні алкоголізму

Допомога в лікуванні алкоголізмуЧасто можна почути відмову хворого від лікування. У такому випадку йому повинні допомогти родичі. Якщо залежному менше 18-ти років, то за нього можуть вирішувати батьки. В іншому випадку, близькі алкоголіка можуть зустрітися з наркологом або психологом для вироблення моделі поведінки, щоб мотивувати хворого на радикальне лікування алкоголизму. Також можна запросити лікаря додому, щоб спробувати спільними силами умовити залежного, що йому необхідна допомога при алкоголізмі.

Значна частина залежних відмовляються від лікування, оскільки хочуть зберегти свою хворобу в таємниці. Тому їм якнайкраще підійде анонімне лікування в стаціонарі. Так вони будуть цілодобово знаходитися під наглядом медичного персоналу. Але про які-небудь деталі історії хвороби та стан залежного буде відомо тільки його лікарю.

Провести всебічне лікування алкогольної залежності можливо в наркологічній клініці «Реванш». Будь-яка людина заслуговує на шанс почати все з початку. Не можна ставити на хворому хрест, адже багато алкоголіки успішно виліковуються. Велика кількість життів вдається врятувати, якщо вчасно звернутися за допомогою.

Оцените материал
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Международной Антинаркотической Организации
Дата публікації: 03.08.2018
Зв'яжіться з нами
і ми проконсультуємо Вас
по всім питанням

Бесплатно | Анонимно | 24 часа